Krása z Rady postižených píše Drábkovi: Buďte rozumný hospodář, zastavte ty karty

17.08.2012 18:18

Předseda Národní rady osob se zdravotním postižením Václav Krása napsal otevřený dopis ministru Jaromíru Drábkovi, ve kterém ho již poněkolikáté varuje před projektem sociálních karet. Nyní jej žádá, aby vyčkal na rozhodnutí úřadu pro kontrolu hospodářské soutěže, který celý projekt přezkoumává.

Krása z Rady postižených píše Drábkovi: Buďte rozumný hospodář, zastavte ty karty
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Václav Krása, předseda Národní rady osob se zdravotním postižením

Rada postižených sociální karty, přes které chce ministerstvo práce a sociálních věcí vyplácet všechny dávky, kritizuje dlouhodobě. Nyní ministra Drábka vyzývá, aby s jejich vydáváním vyčkal na rozhodnutí antimonopolního úřadu. Ten opět přezkoumává, zda při zadávání nového systému nebylo pochybeno. Úřady práce přitom již začali karty zkušebně vydávat.

Zakázku na provoz systému sociálních karet vyhrála v tendru Česká spořitelna. Národní rada osob se zdravotním postižením však dlouhodobě tvrdí, že se s ní přístup občanů l dávkám stíží. Jde především o to, že bankomaty nejsou zejména v nejmenších obcích rozšířeny a některé služby jsou navíc zpoplatněné. Již dvakrát se proto Rada obrátila na soud, který však návrh na pozastavení projektu pokaždé odmítl.

Nyní se předseda Rady postižených rozhodl oslovit otevřeným dopisem přímo ministra Drábka. „Domnívám se, že pozastavením distribuce karty sociálních systémů by byl krok rozumného hospodáře, který má zájem na tom, aby nedošlo k větším škodám,“ napsal mimo jiné. Podle něj by mohly vzniknout komplikace, kdyby ÚHOS projekt zatrhl, nebo byla prosazena navržená novela, která užívání karet omezuje, a ministerstvo již pokročilo s jejich vydáváním.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Strach obchází německou veřejností. Bojí se zmínit o uprchlících, islámu či vlastenectví. Zde je to černé na bílém

20:11 Strach obchází německou veřejností. Bojí se zmínit o uprchlících, islámu či vlastenectví. Zde je to černé na bílém

Judith Bergmanová na stránkách konzervativního Gatestone Institute upozorňuje na průzkum, který ukaz…