Kšefty s pandemií na radnici Koláře juniora. Zdravotní pomůcky dodala firma kolegy z Topky

04.04.2021 14:50

Nejvyšší kontrolní úřad vydal před pár dny zprávu, ve které vystavil zdrcující vysvědčení vládě Andreje Babiše (ANO), když konstatoval, že si vláda v prvních 6 měsících epidemie počínala chaoticky, na pandemii nebyla připravena a některé prostředky nakupovala za velmi vysoké ceny. Kupříkladu respirátory za cenu 777 korun za kus. Teď se ukazuje, že problematicky si možná počínala i radnice Prahy 6, kterou vede Ondřej Kolář z TOP 09.

Kšefty s pandemií na radnici Koláře juniora. Zdravotní pomůcky dodala firma kolegy z Topky
Foto: TOP 09
Popisek: Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář

Vláda Andrej Babiše (ANO) se ocitla pod palbou kritiky za to, jak si počínala v boji s pandemií a jakým způsobem nakupovala ochranné pomůcky pro zdravotníky a další občany.

Problematicky si ale podle všeho počínalo i vedení Prahy 6. Podle informací deníku Právo nakupovala radnice vedená Ondřejem Kolářem (TOP 09) ochranné pomůcky od firmy, kde je ředitelem člen TOP 09. Jde o firmu Lion Mobile, s. r. o., v níž je ředitelem člen regionálního výboru TOP 09 na Praze 6 Jiří Hradecký. V potenciálním střetu zájmů se radnice nalézala v březnu a v dubnu minulého roku.

„Když byl vyhlášený nouzový stav, tak jsme jako všichni ostatní začali shánět a poptávat pomůcky. A pan Hradecký, ano, je to můj stranický kolega, říkal, že jejich firma dováží, takže kdybychom měli zájem, tak mohou poslat nabídku,“ popsal Právu vznik obchodu starosta Kolář.

„Já jsem ho o ni požádal, on ji poslal, projednali jsme to v krizovém štábu Prahy 6, udělali jsme si srovnání s dalšími nabídkami, které v té době byly na trhu, a nakoupili jsme,“ uvedl Kolář s tím, že ceny byly v místě a čase obvyklé.

Jedna rouška vyšla na 13 korun, jeden respirátor na 78 korun. Koaliční vláda ANO a ČSSD tehdy nakupovala respirátory i za 777 korun za jeden kus.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

autor: mp

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Zodpovědnost

Dobrý den, napadlo vás, že to, že jste nepřekročil 20% není Vaše vina, že Vy jste proto udělal maximum, ale víc lidí Vás nevolilo jen kvůli ANO? Vždyť i politici z jiných stran Vás chválí, ale kvůli značnce s Vámi nechtějí jít do koalice? Neuvažujete o změne strany?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala by ho měl poslat do... Síkela pod palbou. „Neotvírejte složenky,“ padlo raději doporučení

17:56 Fiala by ho měl poslat do... Síkela pod palbou. „Neotvírejte složenky,“ padlo raději doporučení

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela nejdříve v neděli, tedy den po volbách, v pořadu Otázky Václ…