Kundra z Respektu chválí Miloše Zemana. Na chvíli se prý inspiroval Kiskou

30.07.2018 22:04

Komentátor Ondřej Kundra ve svém komentáři na serveru Respekt.cz utrousil pochvalné slovo na adresu Miloše Zemana. Hodnotil jeho krátký pondělní projev, který měl v souvislosti se jmenováním nové ministryně práce Jany Maláčové. I přesto, že se dle Kundry chová prezident na veřejnosti často vulgárně, měl světlou chvilku. Jeho projev hodnotí pozitivně.

Kundra z Respektu chválí Miloše Zemana. Na chvíli se prý inspiroval Kiskou
Foto: Daniela Černá
Popisek: Prezident Miloš Zeman

„Nestává se příliš často, že by šlo prezidenta Miloše Zemana za něco pochválit. Na veřejnosti se chová vulgárně, společnost rozděluje, do politiky vtahuje extremisty a Česko žene východním směrem“, těmito slovy Kundra začal svůj příspěvek na serveru Respekt.cz a dodal, že dnes měla hlava státu výjimečnou světlou chvilku.

Anketa

Oceňujete, jak proti Andreji Babišovi vystoupili Tomáš Klus, Matěj Ruppert a Jiří Macháček?

hlasovalo: 23064 lidí

Zeman měl v pondělí naplánované setkání s Janou Maláčovou v Lánech, aby ji jmenoval novou ministryní práce. Při té příležitosti pronesl krátký projev, ve kterém zdůraznil některá sociální témata, například potřebu péče o staré lidi. Vyzdvihl také důležitost paliativní a hospicové péče a s tím související relevantní legislativní úpravy. Podle Kundry si tyto instituce zasluhují svoji pozornost a ocenění, neboť právě  jejich zaměstnanci přispívají k důstojné smrti tisíců lidí. „Vláda se díky Zemanovi může na tuhle oblast zaměřit více než dosud“, připoměl v tomto kontextu komentátor a dodal, že od prezidenta toho člověk často moc nechce. Vlídné slovo, projev empatie podle něj jsou často dostačujícími, což ilustruje Kundra na příkladu sousedního prezidenta Andreje Kisky, ke kterému Zemana dnes přirovnal. „Zeman se dnes na chvíli stal Kiskou a doufejme, že těch chvil bude mít víc než jednu“, uzavřel Kundra.

Celá zpráva zde

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: sla

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klaus to odpálil, Trikolóra je ve Sněmovně, ukázal průzkum. Sílí SPD a ANO. Zato Fialova ODS je v hrůzostrašné situaci

18:07 Klaus to odpálil, Trikolóra je ve Sněmovně, ukázal průzkum. Sílí SPD a ANO. Zato Fialova ODS je v hrůzostrašné situaci

Pokud by se volby konaly nyní, ve Sněmovně by zasedlo sedm stran. Nově i Trikolóra Václava Klause ml…