Mám jasné informace, že za tím stojí Kreml, řekl k otravě agenta Telička

15.03.2018 8:15

Europoslanec Pavel Telička se pro server DVTV.cz mimo vyjádřil k otravě bývalého ruského agenta Sergeje Skripala. „Je smutné, že Miloš Zeman mlčí,“ podotkl Telička k události. Velká Británie kvůli otravě Skripala a jeho dcery vypoví 23 ruských diplomatů.

Mám jasné informace, že za tím stojí Kreml, řekl k otravě agenta Telička
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Pavel Telička
reklama

Telička se domnívá, že v otázce Skripala musíme stát bok po boku s Brity. „Doufám, že to není v rovině konfliktu, je to zásadní spor. Je to v rovině Británie na jedné straně a Ruska na druhé straně,“ sdělil Telička. „Je to nevídaná záležitost, k níž před několika dny došlo,“ dodal Telička.

Nedovolil si však spekulovat, zda za otravou Skripala stálo Rusko. „Jak znám britskou mentalitu, která patří mezi zdrženlivější, tak můžeme brát za bernou minci to, co premiérka vyhlásila,“ dodal pak Telička. Rusko se jakékoliv spojitosti se Skripalovou otravou brání.

Video najdete ZDE.

„Netvrdím, že je prokazatelné, že za tím stojí Kreml, nicméně ty informace, které mám, tak ty pochybnosti vyvrací,“ podotkl následně Telička. Reakce Evropského parlamentu bude podle Teličky jednotná. „Doufám v to,“ sdělil. Zároveň řekl, že je patrná nutnost propracovanější strategie vůči Rusku. 

Závěrem se Telička také vyjádřil ke zmírnění sankcí vůči Rusku. „I bez této poslední velmi nešťastné události nebylo na místě tyto sankce uvolňovat,“ míní Telička. „Je nyní smutné samo o sobě, že Hrad mlčí. Je vidět, že v otázkách, které nejsou prezidentovi po chuti, tak Hrad mlčí. Očekával bych vyjádření podpory solidarity, ale zároveň i volání po tom, aby se členské státy dohodly na analýze současné situace,“ dodal Telička. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Václave, měl by ses vrátit do politiky. Takto Miloš Zeman popřál Václavu Klausovi

17:20 VIDEO Václave, měl by ses vrátit do politiky. Takto Miloš Zeman popřál Václavu Klausovi

Prezident Miloš Zeman přál bývalému prezidentovi Václavu Klausovi k pěkným 80. narozeninám. A bylo t…