Milion chvilek po něm jde. Tvrdě

08.07.2021 15:41 | Zprávy
autor: jma

Lídr hnutí Přísaha Robert Šlachta se vyhrazuje proti kritice, která na něj míří ze strany spolku Milionu chvilek pro demokracii. „Znáte Milion chvilek pro demokracii? Jsou to lidi, co pořád říkali, že by měla vzniknout nová politická síla a že nejlepší je s lidmi mluvit o politice přímo na ulici. Tak přesně tyhle lidi teď o mně a o Přísaze šíří totální lži,“ tvrdí Šlachta a vysvětluje, o čem všem „chvilkaři“ lžou.

Milion chvilek po něm jde. Tvrdě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Robert Šlachta

Milion chvilek pro demokracii, to jsou lidi, co dělali protesty proti Babišovi v Praze na Letné. Pořád říkali, že by měla vzniknout nová politická síla, že nejlepší je s lidmi mluvit o politice přímo na ulici, že nechtějí jít do politiky, a pak si v prosinci založili vlastní stranu, kterou v březnu ukončili,“ vyslal tvrdý úder Šlachta hned na úvod svého komentáře na Facebooku. Narážel tak na neúspěch hnutí Mikuláše Mináře Lidé PRO.

„Jo, a abych nezapomněl, pořád říkají, jak je důležitá politická kultura, a že je moc důležité, aby se nešířily falešné informace a lži. Tak přesně tyhle lidi teď o mně a o Přísaze šíří totální lži. Včera poslali e-mail asi sedm set tisícům lidí, ve kterém mají správně snad jenom moje jméno,“ napadá Šlachta „chvilkaře“ a poté vysvětluje, co všechno o něm napsali nepravdivě.

„V první řadě mě falešně připodobňují k Babišovi a Bártovi. Myslím, že po tom, co mám za sebou, kdy jsem třicet let sloužil naší zemi a jejím občanům, mě nikdo nemůže přirovnávat ani k Babišovi ani k Bártovi. Byl jsem státním zaměstnancem a chytal jsem zločince. Nebyl jsem a nejsem žádný milionář ani miliardář,“ štve Šlachtu srovnání s lídry hnutí ANO a Věcí Veřejných.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Tomáš Goláň byl položen dotaz

Volby

Voliči si zvolili, koho zvolili. Jak si vysvětlujete, že nezvolili vás? To, že ANO dost rozhazuje je i pravda, ale co je špatného na tom, že to jak vy tvrdíte sype mezi občany? Asi by to chtělo sypat z rozumem, ale sypat třeba je nebo podle vás ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…