Minářova bomba. Živí nás Milion chvilek, školy jsem nechal. A odmítavá slova o revoluci

14.12.2019 18:22

Předseda spolku Mikuláš Minář v rozhovoru pro deník Právo poodhalil, jak funguje společenství, které řídí. Při pohledu pod pokličku se např. ukázalo, kolik má vlastně spolek zaměstnanců a z čeho je financován. Zdůraznil také, že se nepokouší o žádnou revoluci.

Minářova bomba. Živí nás Milion chvilek, školy jsem nechal. A odmítavá slova o revoluci
Foto: Repro Youtube
Popisek: Zakladatel Milionu chvilek pro demokracii Mikuláš Minář

Šestadvacetiletý Mikuláš Minář má dnes z jistého úhlu pohledu větší moc než leckterý politik, protože dokáže do ulic na jednu akci dostat desítky až stovky tisíc lidí naráz. A ačkoli je toho schopný, důrazně odmítl, že by snad chystal revoluci. Jediné, o co mu jde, je obrana demokracie a institucí, které ji pomáhají uchovat.

Anketa

Vítáte vítězství Borise Johnsona v britských volbách ?

86%
7%
hlasovalo: 18802 lidí

Premiér, který je podle auditorů Evropské komise ve střetu zájmů, podle Mináře nemá být premiérem. Andrej Babiš není „pan Čistý“, jak se občas prezentuje. Podle Mináře je součástí marasmu, který tu máme, a pravděpodobně je ještě jeho prohloubením. Nemalé části společnosti to vadí, a proto chodí do ulic. Kdyby to lidem bylo jedno, spolek Milion chvilek pro demokracii by se prý mohl stavět třeba na hlavu, ale nezmohl by nic. 

A kdo fungování spolku platí?

Je neuvěřitelné, že kromě toho, že lidé chodí na demonstrace, podepisují petice, tak nás celá řada podporuje i finančně. Máme obrovskou radost z toho, že veškeré naše financování je od drobných dárců. Nebereme žádné veřejné peníze a nikdy brát nebudeme ani žádné peníze ze zahraničí, ani z žádných fondů,“ zdůraznil Minář.

Z těchto peněz je prý placeno asi osm zaměstnanců a Minář je jedním z nich.

„V tuto chvíli máme kolem osmi úvazků, protože na jaře jsme zjistili, že jen s dobrovolníky to nejde. Nikomu nepřeji organizovat Letnou jen s dobrovolníky. Bez zaměstnanců se to neobejde. Buď to zabalíme a nebudeme dělat Letné, nebo se budeme muset profesionalizovat, abychom mohli dělat pořádně jak roli hlídacího psa, tak roli zahradníka. Tedy toho, kdo kultivuje naši demokratickou zahradu,“ prozradil.

V tuto chvíli Minář upřednostnil své veřejné aktivity před dokončením vysoké školy, ale rodiče to prý pochopili. Navíc si prý školu může v budoucnu dodělat, takže v tom nevidí problém.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Čtyři naháči v centru Prahy na solidaritu s Austrálií. Kolemjdoucí nevěřili vlastním očím

13:07 Čtyři naháči v centru Prahy na solidaritu s Austrálií. Kolemjdoucí nevěřili vlastním očím

REPORTÁŽ Ve čtvrtek 16. ledna se na Náměstí republiky v Praze uspořádal menší happening na podporu a…