Nařčení: Vzít nám naše domy, o to jde. Proto energie stoupají, padlo z KSČM

08.08.2022 10:36 | Glosa

S velmi radikálním řešením současné situace přispěchal v době, kdy se blíží komunální volby, i člen písecké organizace KSČM Josef Kovařík. Vyzývá v něm ke svržení současné vlády vedené Petrem Fialou (ODS). Písecký komunista se v souvislosti s probíhající energetickou krizí obává, že jejím cílem je připravit naše občany o jejich nemovitosti.

Nařčení: Vzít nám naše domy, o to jde. Proto energie stoupají, padlo z KSČM
Foto: Hans Štembera
Popisek: Protest pořádaný KSČM proti zdražování, nárůstu chudoby, poklesu životní úrovně i proti neochotě vlády tuto situaci řešit

Josef Kovařík, současný místopředseda OV KSČM Písek a člen Finančního výboru Zastupitelstva města Písek, na stránkách Okresního výboru KSČM Písek zveřejnil text, který se někomu může zdát radikální a který začíná výzvou ke svržení vlády.

„Jestli tuto vládu nesvrhneme, jestli se nezmobilizujeme a jestli to nedokážeme, tak může být pozdě,“ uvádí Kovařík v úvodu.

„Ten poslední energetický a následně majetkový úder je takového druhu, že plíživě postupuje a vystaví nás ztrátě toho posledního, co v této zemi ještě materiálního zbývá, tedy nemovitostí. Zřejmě dojde k jeho dalšímu přerozdělování. Je to připravovaný proces,“ myslí si písecký komunista, že existuje reálné nebezpečí ztráty vlastních nemovitostí a naznačuje i jiné ztráty.

Nástrojem, který nás má o nemovitosti připravit, je neustálé zvyšování cen energií, které má podle Kovaříka vést k většímu zadlužování občanů a následnému zabavování jejich domů.

„Ta doba pomalu a nenápadně přichází, až lidé nebudou schopni zaplatit dluhy v domácnostech a podnikání, nově za energie, začnou ztrácet své byty, domy a další nemovitosti. Už se vyrabovalo všechno a poslední, co ještě zbývá, je soukromý nemovitý majetek.“

Obává se o soukromý majetek písecký komunista a spojuje to s tím, že se rozdíly ve společnosti budou neustále stupňovat.

„S tím je spojená další fragmentarizace společnosti podle výše vlastnictví se všemi s tím spojenými důsledky.“

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: MaA

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jahody o 20 Kč dražší než v roce 2023. Sýry a konzervy také. Proč? „Musí přitlačit na pilu.“

18:35 Jahody o 20 Kč dražší než v roce 2023. Sýry a konzervy také. Proč? „Musí přitlačit na pilu.“

Sýry opět podražily. A také třeba tradiční nakládaná zelenina či ovoce. Jahody jsou třeba o 20 Kč dr…