Neděste lidi, zvládne se to. 31 let starostou, je poslancem ODS. Jak drahotu řeší u něj

16.08.2022 18:32 | Analýza

„Tvrdím, že nejlépe se manipuluje s občany v rámci emoce, která se jmenuje strach. Opozice ho vyvolává mezi občany a je to neskutečně špatně. Měli bychom v tom být velmi opatrní. Neměli bychom vyvolávat stresy ve společnosti. Připravme se na to, chovejme se normálně, se selským rozumem, jako řádní hospodáři, a neblázněme. Je potřeba lidi uklidnit. Spousta z nich tím žije, zkazí si léto, dovolenou, obavami z toho, co bude,“ varuje Vít Vomáčka, starosta Kravař na Českolipsku a poslanec zvolený jako nestraník za ODS.

Neděste lidi, zvládne se to. 31 let starostou, je poslancem ODS. Jak drahotu řeší u něj
Foto: archiv V. Vomáčka
Popisek: Vít Vomáčka

Do zastupitelstva zvolili Víta Vomáčku během prvních svobodných voleb v roce 1990 a stal se místostarostou. O půl roku později, v květnu 1991,  se stal starostou obce Kravaře, které leží dvanáct kilometrů od České Lípy. Starostou je dodnes. Tedy už 31 let.

„Ale i v Libereckém kraji je jeden starosta, který je ve funkci déle,“ upozornil Vít Vomáčka. Tím nejstarším je František Pospíšil z obce Bílá. Volby sdružení, které Vomáčka vede, vyhrálo sedmkrát. Obhajovat bude i letos. „Máme dvě kandidátky, se kterými jsme domluvení. Nikdo proti nám nejde. Letos poprvé nebudou kandidovat komunisté. Při minulých volbách v roce 2018 se poprvé stalo, že se žádný člen komunistické strany do zastupitelstva nedostal. My jsme domluvení, že to bude stejné jako je to teď,“ prozradil.

Nechybí oponentura, když vlastně není opozice? „Máme tu mladé lidi, kteří přicházejí s novými nápady. Třeba při minulém zasedání rady jsme diskutovali, pokládali argumenty na stůl. Jsou to lidé se svými názory a i v rámci naší koalice to musím obhájit a hledáme vždycky nejlepší řešení. Není to tedy tak, jak řekne starosta, ale opravdu hledáme a dáváme si protiargumenty, snažíme se vždy domyslet, jaké bude mít konkrétní rozhodnutí následky po všech frontách,“ vysvětlil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

19:25 Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

Vládní zmocněnec pro klimatickou politiku Filip Turek (Motoristé) naznačil, že prezident Petr Pavel …