Nejpopulárnějším lídrem v Praze je podle agentury Jiří Pospíšil. Oblibě se těší i "Lanďák" či Pavel Sehnal

02.10.2018 16:02

Dle agentury Phoenix research, která dlouhodobě měří potenciál pražských subjektů a jejich "jedniček", je nejpopulárnějším lídrem mezi třicítkou kandidátů Jiří Pospíšil, předseda TOP 09. Až na druhém místě se umístil Bohuslav Svoboda (ODS) a pozitivní pro hnutí ANO je pak bronz lídra kandidátky Petra Stuchlíka. Ten přitom vyměnil bývalou jedničku Patrika Nachera teprve před několika týdny.

Nejpopulárnějším lídrem v Praze je podle agentury Jiří Pospíšil. Oblibě se těší i "Lanďák" či Pavel Sehnal
Foto: Hans Štembera
Popisek: Reklamní kampaň k volbám do pražského zastupitelstva a do Senátu ČR

Agentura sbírala podklady pro deník Blesk od 10. srpna do 8. září v Praze, a to více jak na tisícovce respondentů. První místo, jak už bylo uvedeno, připadlo Jiřímu Pospíšilovi, druhé pak Bohuslavu Svobodovi. Bronz s jedenácti procenty obdržel Petr Stuchlík z hnutí ANO. Posledním, kdo se dostal na deseti procentní hranici a výše, je lídr Prahy Sobě Jan Čižinský. Páté místo připadá se sedmi procentní oblibou Zdeňku Hřibovi (Piráti), šesté lídrovi ODA Pavlu Sehnalovi a nejlepší sedmičku uzavřel Jakub Landovský (6 procent) z ČSSD.

Obliba lídrů víceméně kopíruje preference politických subjektů v české metropoli. Největší šance na vítězství má podle dosavadních zjištění TOP09, ODS a Piráti. Na záda jim přitom dýchá hnutí ANO a výše uvedené seskupení Praha Sobě. Z těchto výsledků by patrně vyplynulo spojení ODS a TOP 09, přičemž tyto dvě strany by hledaly takzvaně třetího do party.

grafické zpracování: Blesk.cz

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tomáš A. Nový

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proč jsou všichni umělci liberální levičáci? Protože jsou nevzdělaní blbci, přiznal prý ekonomovi ve slabé chvilce jeden z nich

12:34 Proč jsou všichni umělci liberální levičáci? Protože jsou nevzdělaní blbci, přiznal prý ekonomovi ve slabé chvilce jeden z nich

Server E15 přišel s článkem, že rocková kapela Coldplay ruší turné kvůli ekologickým důvodům. Prý si…