Nelíbí se vám, když se vměšují u vás, co? Z Gruzie přišel výsměch Západu

07.01.2025 11:55 | Monitoring
autor: Miloš Polák

Vy se zlobíte na Elona Muska? Předseda gruzínského parlamentu Šalva Papuašvili se směje Evropské unii.

Nelíbí se vám, když se vměšují u vás, co? Z Gruzie přišel výsměch Západu
Foto: Jan Rychetský
Popisek: V Tbilisi

Americký miliardář Elon Musk, jenž se má stát spolupracovníkem příští administrativy Donalda Trumpa, v předvolební kampani před předčasnými volbami v Německu jednoznačně podpořil Alternativu pro Německo a prohlásil, že jen tato strana může Německo zase postavit na nohy. Vedle toho vyzval ke konání předčasných voleb ve Velké Británii a kritizoval např. i bývalou členku Evropské komise Věru Jourovou, která měla na starosti dodržování zásad právního státu.

Končící německý kancléř Olaf Scholz na to konto Muska okřikl, aby se nepletl do voleb v jiných zemích a v novoročním projevu sdělil Němcům, že to oni rozhodnou o složení příští vlády a ne nějaký miliardář.

„Co bude dál v Německu, záleží na vás – občanech. Majitelé sociálních sítí o tom nerozhodují,“ řekl Scholz ve svém letošním novoročním projevu.

Jenže netrvalo dlouho a Scholz, a s ním i celá EU sami dostali slovní kopanec. Od vládnoucích gruzínských politiků.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Není žádné tajemství, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseBanjo123 , 07.01.2025 14:34:33
že s demokracií a demokratickými pravidly má problém právě EU. Demokracie je, když vyhrajeme my - říkají v podstatě liberální demokraté. Ten samotný název je podivný s podezřelý - demokracie žádné přívlastky nepotřebuje. Zažili jsme to už u lidové demokracie za komunistů a ta liberální na tom není o nic lépe. Přídávání přívlastků k demokracii je neklamné znamení, že o žádnou demokracii nejde a ta liberání eurounijní to prokazuje víc než dost.

|  6 |  0

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…