Americký miliardář Elon Musk, jenž se má stát spolupracovníkem příští administrativy Donalda Trumpa, v předvolební kampani před předčasnými volbami v Německu jednoznačně podpořil Alternativu pro Německo a prohlásil, že jen tato strana může Německo zase postavit na nohy. Vedle toho vyzval ke konání předčasných voleb ve Velké Británii a kritizoval např. i bývalou členku Evropské komise Věru Jourovou, která měla na starosti dodržování zásad právního státu.
Končící německý kancléř Olaf Scholz na to konto Muska okřikl, aby se nepletl do voleb v jiných zemích a v novoročním projevu sdělil Němcům, že to oni rozhodnou o složení příští vlády a ne nějaký miliardář.
„Co bude dál v Německu, záleží na vás – občanech. Majitelé sociálních sítí o tom nerozhodují,“ řekl Scholz ve svém letošním novoročním projevu.
Jenže netrvalo dlouho a Scholz, a s ním i celá EU sami dostali slovní kopanec. Od vládnoucích gruzínských politiků.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPráce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.



