Novinář: Západ Rusku škodí, jak může. I nepokojnými dívkami souložícími s kuřaty. Putin se jen brání

07.04.2014 15:11

Novinář Milan Daniel na serveru Britské listy upozornil, že aktivity proruských sil na východě Ukrajiny jsou vyvrcholením vývoje posledních měsíců. Na východě země operují zpravodajské služby z Ruska a jsou odpovědí na působení zpravodajských služeb Spojených států na západě Ukrajiny. Situaci by prý uklidnily jen řádné volby.

Novinář: Západ Rusku škodí, jak může. I nepokojnými dívkami souložícími s kuřaty. Putin se jen brání
Foto: Hans Štembera
Popisek: Na Václavském náměstí proběhl protest Za vaši i naši svobodu-Ne ruské okupaci Ukrajiny

Daniel kritizuje NATO, které prý svou politikou dosáhlo jen ničení obrovských materiálních hodnot a zmaření lidských životů.

Rusko je systematicky okopáváno

Rusko je prý systematicky okopáváno, jeho lidskoprávní agenda je už programově zpochybňována. „I prostřednictvím nepokojných kundiček souložících s kuřaty v pravoslavném chrámu a k plivání jsou využívány všechny možnosti, včetně nesnesitelně úspěšných her v Soči,“ napsal nevybíravě novinář Milan Daniel.

Celý článek ZDE

Mezinárodní společenství v režii USA prý Rusku provádělo všechno možné, ale nebyla to přátelská spolupráce. Podle Daniela se Rusko cítí ohroženo, a tak vytváří protitlak.

Poměry na Ukrajině uklidní jen demokratické parlamentní volby

„Oba tábory dosahují svých cílů nedemokratickými prostředky, nátlakem, oba tábory reprezentují samy sebe a své donátory v pozadí, nicméně v nedemokratických vodách mají sílu poměry změnit. Jedinou cestou k legitimizaci poměrů jsou ale demokratické parlamentní volby. Jenže ty se nechystají,“ uvádí Milan Daniel.

O propasti mezi východem a západem Ukrajiny se prý ví už dlouho. Řešením by byla federalizace země. S tím by údajně Západ nesouhlasil. Ten si přeje Ukrajinu v rozvratu.

Daniel teď vidí šanci pro českou diplomacii. Česko je vnímáno na Ukrajině jako přítel a může tedy prosazovat federalizaci země. Jen takové řešení nesmí přijít příliš pozdě.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: vfe

peníze za uprchlíky

Dobrý den, jasně, že by se mi jako občanovi ČR líbilo, kdyby nám EU platila za přijímání uprchlíků, jak navrhujete. Ale nejsem si jist, zda to není přesně to, co vlastně vyjednal Rakušan, tedy že kdo nepřijímá uprchlíky, tak na ně platí, a jestli není tento systém pro nás ve výsledku dost nevýhodný,...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

372 tisíc Kč. Nejen Moravec, i jiní čerpají. Nevědí, jak prožíváte Ukrajinu

4:39 372 tisíc Kč. Nejen Moravec, i jiní čerpají. Nevědí, jak prožíváte Ukrajinu

Malá podpora Ukrajině, kultura strachu. Tak vyhodnotil Filozofický ústav Akademie věd postoj české v…