Ohlídal proti akreditační komisi: Nerozhoduje správně

03.07.2011 11:05

Poslanec ČSSD Ivan Ohlídal se ohradil proti rozhodnutí akreditační komise. Vysoká škola cestovního ruchu a teritoriálních studií v Praze kvůli němu přišla o akreditaci jednoho ze svých oborů. Ohlídal teď žádá ministra školství Josefa Dobeše, aby věc přezkoumal.

Ohlídal proti akreditační komisi: Nerozhoduje správně

"Z jejich vyjádření (školy - pozn. redakce) vyplynulo to, že vydané zamítavé stanovisko akreditační komise považují za zaujaté a zcela neobjektivní," uvedl podle ČTK Ohlídal v interpelaci Dobešovi, kterou by se sněmovna měla zabývat na některé z příštích jednání.

Pokud by byla alespoň část námitek školy pravdivá, svědčí to podle něj o nekvalitní práci komise. Dobeš by se tím měl zabývat. "Bohužel jsem se v minulosti několikrát setkal se závěry vydanými akreditační komisí, které nemohu považovat za správné," podotkl Ohlídal.

Na základě doporučení akreditační komise ministerstvo rozhodlo o odejmutí akreditace bakalářského studijního programu Řízení cestovního ruchu se studijním oborem Cestovní ruch. Dobeš si ovšem trvá na svém. "Zastávám názor, že MŠMT při akreditaci nových studijních programů a při posuzování žádosti o udělení státního souhlasu nové vysoké škole musí klást vysoké nároky na kvalitu a perspektivu dalšího rozvoje," řekl ministr.

Čtěte:

Ohlídal (ČSSD): Ministr Dobeš působí chaoticky

Ohlídal (ČSSD): Jak dál s vysokými školami? Jinak!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: par

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klaus to odpálil, Trikolóra je ve Sněmovně, ukázal průzkum. Sílí SPD a ANO. Zato Fialova ODS je v hrůzostrašné situaci

18:07 Klaus to odpálil, Trikolóra je ve Sněmovně, ukázal průzkum. Sílí SPD a ANO. Zato Fialova ODS je v hrůzostrašné situaci

Pokud by se volby konaly nyní, ve Sněmovně by zasedlo sedm stran. Nově i Trikolóra Václava Klause ml…