Okamura je Kambodžan a přežil řádění Khmérů. Roztržitý titulkář baví internet

17.12.2012 19:56 | Zprávy

Prezidentský kandidát Tomio Okamura je po svém otci čtvrtinový Japonec a čtvrtinový Korejec. Ve zpravodajské redakci České televize však nejspíš omylem obohatili jeho původ o další z asijských zemí. Z podnikatele a senátora navíc udělal hrdinného disidenta.

Okamura je Kambodžan a přežil řádění Khmérů. Roztržitý titulkář baví internet
Foto: repro insider
Popisek: Chyba popisku vysílání ČT

Facebookový profil internetového deníku Insider přinesl pozoruhodnou perličku z vysílání České televize. V záběru ze zpravodajských Událostí můžeme sledovat dobře známou tvář podnikatele a senátora Tomio Okamury. Titulek ovšem divákovi říká, že se nejedná o známého česko - japonského podnikatele s asijskými rysy, ale o opozičního příslušníka jiného asijského národa.

Okamura byl otitulkován „Chan Thireh“. Pod jmenovkou bylo vysvětleno, že se jedná o přeživší oběť khmérského režimu. Senátor se tedy podle ČT střetl s brutálním režimem Rudých Khmérů, kteří v druhé polovině sedmdesátých let vládli v Kambodže. Jejich revolucionářský režim pod vedením Pol Pota se vyznačoval značnou krutostí a množstvím civilních obětí.  

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jav

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Jaké budou další kroky ANO?

Vládu se vám odvolat nepodařilo, ale dost pravděpodobně budete v příští vládě, jak se pak k celé kauze postavíte? Budete ji prošetřovat? Protože ani já pod hlavičkou ODS nevěřím nezávislému prošetření.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Drulák ostře o systému: Funguje jen pro parazity. Potřebujeme změnu

6:57 Drulák ostře o systému: Funguje jen pro parazity. Potřebujeme změnu

Předseda Stačilo! Daniel Sterzik tvrdí, že Česká republika potřebuje nějakou změnu režimu, protože ú…