Peklo kvůli vakcínám. USA, země svobody? Legendární boxer nemohl mlčet

27.10.2021 22:08

Očkování proti covidu-19 vyvolává velké názorové neshody nejen ve společnosti, ale i v oblasti vrcholového sportu. Kvůli odmítnutí očkování hrozí, že na Australian Open nebudou startovat nejlepší tenisté světa včetně šampiona Novaka Djokoviče. Spojenými státy zase hýbe kauza hvězdného basketbalisty Kyrie Irvinga, který kvůli neochotě k očkování může přijít o celou sezónu NBA. Za Irvinga se nyní postavil i jeden z nejlepších boxerů historie, Floyd Mayweather.

Peklo kvůli vakcínám. USA, země svobody? Legendární boxer nemohl mlčet
Foto: Repro twitter
Popisek: Americký boxer Floyd Mayweather

Anketa

Ještě přitvrdit proti neočkovaným?

21%
77%
hlasovalo: 27804 lidí
Irving odmítl očkování před novou sezónou NBA, kvůli čemuž nemůže z rozhodnutí vedení týmu Brooklyn Nets trénovat s týmem. Přestože se na Irvinga strhla velká kritika a kromě sportovního strádání může přijít i o plat v hodnotě 15 milionů dolarů, basketbalista si trvá na svém.

„Je to můj život a já si se svým tělem můžu dělat, co chci,“ řekl Irving podle informací serveru iDNES.cz.  „Vybral jsem si, že očkovaný nebudu. Bylo to moje rozhodnutí a chtěl bych všechny požádat, aby ho respektovali. Jo, ztratíte peníze, ale co. Není to o penězích, je to o tom, vybrat si, co je pro vás nejlepší,“ prohlásil hvězdný basketbalista a dodal, že kariéru ve 29 letech ještě rozhodně nekončí.

Za Irvinga se nyní na Twitteru postavil i Floyd Mayweather, jeden z nejlepších boxerů historie. „Jak je, Kyrie?“ pozdravil svého kolegu. „Vím, že je toho teď na tebe hodně. Vím, že nyní jen chceš, aby se k tobě chovali férově. Měli jsme šanci se poznat v roce 2016, kdy jsi na olympiádě reprezentoval Spojené státy. Jsi skvělá osobnost, báječný otec, sportovec a děláš jen to, čemu věříš,“ přidal slova podpory Mayweather.

Boxer poté přečetl předem připravený text, kde ostatní vyzval, aby si stáli za svým přesvědčením třeba proti všem. „Amerika je země svobody. Svobody slova, náboženství a údajně i možností si vybírat. Nikdy jsi nebyl ovládán penězi a já obdivuju tvůj smysl pro čestnost a že jsi za každé situace sám sebou. Svobodná mysl dělá vlastní rozhodnutí, jen mysl otroka následuje dav. Jediný člověk, který si za něčím tvrdě stojí, může rozpoutat revoluci. Je potřeba bojovat za to, co je správně, protože jedno slovo nebo gesto může změnit svět,“ apeloval Mayweather.

„Je šílené, jak tě lidé nenávidí za to, že jsi takovým lídrem. Já osobně doufám, že tvoje činy povzbudí mnoho dalších, aby vystoupili a hromadně řekli, že co je moc, to je příliš. Chovám k tobě velký respekt, Kyrie,“ dodal boxer.

 

 

Očkovací kauza hýbe také světem tenisu, kdy nejlepší současní tenisté jako Novak Djokovič nebo Daniil Medveděv mohou přijít o grandslamový turnaj Australian Open. „Tenisté bez očkování proti koronaviru nedostanou australská víza, aby mohli přijet na Australian Open. Výjimky neexistují,“ prohlásil australský ministr pro imigraci Alex Hawke.

Anketa

Myslíte, že Parlament nakonec Zemana zbaví pravomocí? Jde o předpověď, ne přání.

6%
92%
hlasovalo: 11065 lidí

Mezi vrcholovými tenisty je přitom přibližně jedna třetina nenaočkovaných, a to i mezi nejvýše postavenými v žebříčku. Medveděv nebo Djokovič odmítají, aby jim někdo přikazoval, zda se mají očkovat. „Média šíří v souvislosti s koronavirem jen strach a paniku. Toho nechci být součástí. Cítím, jak jsou všichni v této souvislosti s očkováním striktní a nepřátelští. Ale já nechci být součástí téhle špíny,“ reagoval Djokovič, jak informuje server Sport.cz.

„Jestli se dám, nebo nedám očkovat, to je přece moje soukromá věc. A víte co? Ať na tohle téma řeknu cokoliv, stejně se moje odpověď překroutí, jak se to komu hodí,“ dodal nasupený Djokovič. Podle posledních zpráv by se turnaje sice neočkovaní tenisté zúčastnit mohli, ale po příjezdu je čeká povinná čtrnáctidenní karanténa na hotelu.

Útokům na svoji osobu se nevyhnul ani fotbalista slovutného Bayernu Mnichov Joshua Kimmich, který se taktéž zatím nenechal očkovat. „Jsem si samozřejmě vědom své odpovědnosti. Dodržuji veškerá hygienická opatření a nechávám se testovat každé dva až tři dny. Každý by se měl rozhodnout sám za sebe,“ řekl Kimmich podle informací britské BBC.

Přesto Kimmich trval na tom, že není popíračem covidu ani odpůrcem vakcín. „Je velmi pravděpodobné, že se ještě nechám očkovat. Jde jen o to, že mám stále určité obavy,“ dodal Kimmich, který se ihned stal terčem útoků některých německých politiků.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: jma

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

EU nás uvedla v omyl s očkováním. Babiš vytáhl silné info

19:41 EU nás uvedla v omyl s očkováním. Babiš vytáhl silné info

„Kdo za to může? Co nám říkala celý rok Evropská komise? Že když dosáhneme 70 procent proočkování do…