Pirátský humor primátora Hřiba: Příští pražský tunel bude pojmenován po politikovi ODS. Václav nebo Pavel

19.01.2019 21:39

Nové vedení Prahy hledá jméno pro další dopravní tunel. Rozhodně to prý nebude Blanka 2. Piráti jako nejsilnější koaliční strana mají za to, že by bylo dobré zachovat se genderově korektně a pojmenovat příští dopravní stavbu po nějakém muži. Když to primátor Zdeněk Hřib oznamoval delegátům na sjezdu v Táboře, vyvolal smích kolegů.

Pirátský humor primátora Hřiba: Příští pražský tunel bude pojmenován po politikovi ODS. Václav nebo Pavel
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pražský primátor Zdeněk Hřib
reklama

Deník Právo popsal, čím se baví Piráti na svém celostátním sněmu v Táboře. Pražský primátor Zdeněk Hřib prozradil svým spolustraníkům, že by chtěl být genderově korektní, takže rozhodně nemůže pojmenovat příští dopravní tunel v Praze po nějaké dívce či ženě. Praha už má přece Blanku. V rámci genderové vyváženosti se tak tunel musí jmenovat třeba Václav či Pavel.

„Zvolil totiž křestní jména dvou někdejších politiků ODS, bývalého premiéra a prezidenta Václava Klause a bývalého pražského primátora Pavla Béma (ODS), jejichž politiku Piráti kritizují. Podle názoru některých se mohli v minulosti podílet na ‚tunelování‘ státního majetku,“ napsal deník.

Otázkou zůstává, kdy bude takový „mužský tunel“ otevřen, protože stavba Blanky trvala celých devět let. Cena stavby se vyšplhala až na 43 miliard.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Budeš viset! A já se na to budu koukat." Kop. Flááák. Prááásk. Tříísk. Při zatýkání Havlova nejbližšího člověka StB vůbec poprvé popsala agresi, jaká se odehrála

4:39 „Budeš viset! A já se na to budu koukat." Kop. Flááák. Prááásk. Tříísk. Při zatýkání Havlova nejbližšího člověka StB vůbec poprvé popsala agresi, jaká se odehrála

CHARTA 77 Při listování archivními záznamy StB vyvstávají nové skutečnosti. Tou nejmarkantnější zůst…