Plukovník: Babiš ubránil Česko. Teď se velitel nemění! Ví, co chystají Piráti. Zlodějny

14.09.2021 17:00 | Komentář

„Těšil bych se na to, až krachnou. Nebo v opačném případě, jak říká kamarád, ‚na dřevěný spacák‘,“ komentuje plukovník ve výslužbě, účastník misí OSN Pavel Skácel případné volební vítězství opozičních stran. Sám dnes v seniorském věku s mnoha životními zkušenostmi i s řízením lidí hodnotí: ano, je lépe. Pozastavuje se nad trendem: auta jen pro horních deset tisíc. Připomeňme, že Skácel vzbudil zásadní bouři už před šesti lety v souvislosti s migrací, a to konstatováním, že uprchlíci jsou vlastně „vetřelci“ a jde o „řízenou invazi“.

Plukovník: Babiš ubránil Česko. Teď se velitel nemění! Ví, co chystají Piráti. Zlodějny
Foto: Daniela Černá
Popisek: Válečný veterán, plukovník Pavel Skácel na slavnostním aktu k 74. výročí osvobození města Ostravy a ukončení druhé světové války v Komenského sadech

„Atmosféra je nakažená nejen C19, ale velkou mírou nesoudnosti, hulvátství a sprostoty.“ Plukovník ve výslužbě, účastník misí OSN Pavel Skácel popisuje, jak veřejný diskurz plave v bahně chtivosti po moci. „To, co si dovolují někteří lidé na setkáních s premiérem, je důsledek vlády mediokracie,“ myslí si. Valná většina lidí totiž mluví jen o tom, co slyšela a viděla v médiích. Málokdo zohlední vlastní zkušenost nebo projeví originální názor. „Nadávat umí každý. A to myslím i ty z mého okolí, kteří zprávy a TV vůbec nesledují. Je veliká promořenost ‚Antibabišem‘,“ říká na začátek svého komentáře k situaci předvolební republiky. Pavel Skácel hovoří se zkušeností člověka, který působil v zahraničních misích, který byl pak dlouhodobě v kontaktu s válečnými veterány a bývalým vedoucím projektu Péče o válečné veterány. I v těchto dnech politiku pečlivě sleduje.

Epidemie koronaviru ukázala podle Skácela nutnost dohodnout se napříč politickým spektrem na společném postupu, a ne jen číhat na možné chyby, které se dostaví. „V našem konání a jednání jich bývá převaha,“ podotýká. Podle Skácela se objevila potřeba najít a vychovávat pro politiku opravdové osobnosti, a ne „pseudokohouty“, kteří křičí ve dvě v noci, že už je ráno. „Zklidnit společnost tím, že se přestane strašit. Strašit Babišem, Okamurou, Zemanem, strašit očkováním a pandemií vůbec,“ doporučuje. 

Anketa

Jste pro zákaz prodeje aut se spalovacími motory v roce 2025, jak chce EU?

1%
hlasovalo: 13634 lidí
Do nadcházejícího volebního období předpokládá nutnost sblížení nejen zemí V4. „Myslím si, a nejsem v tom tak sám, že pro budoucnost bude vhodné semknutí vlád V4 posílené Rakouskem na V5. Jinak nás čeká jen poslušné vykonávání příkazů z Bruselu a naléhavých doporučení z Malostranského náměstí, kde je jistá ambasáda,“ říká Skácel. 

Epidemie covidu také pro příští léta ukázala, že jsou důležitější témata než elektroauta. „Při růstu cen energií si takový nesmysl pořídí jen horních deset tisíc. V tom případu dává smysl růst cyklostezek. Ty budou pro ten zbytek,“ předpokládá Skácel. „Páni ve vládě a politici vůbec by si měli uvědomit, kolik lidí je zaměstnáno v automobilovém průmyslu a navazujících odvětvích. Pokles výroby tradičních aut ohrozí celou ekonomiku. A to nejsem ekonom, jen bývalý voják,“ dodává.

Řeči o tasemnicích? Vzpomínáte na prodej vody, půdy, dolů, lomů, fabrik...

Anketa

Co si myslíte o slovním útoku Andreje Babiše mladšího?

hlasovalo: 17823 lidí
Začalo to hozeným vejcem, teď vystupuje proti premiérovi silně i jeho syn, což jsme ostatně viděli i při zahájení kampaně v Ústí nad Labem. Piráti se vytasili směrem k ANO s formulací o tasemnici přirostlé ke státní pokladně. Kampaň a její průběh plukovník Skácel sleduje a připomíná, že politika je prý uměním možného, jen k tomu dodává: „Kampaň ukazuje, že je pro nás i uměním nemožného. Je ale třeba vidět nitky v pozadí, kdo ty jednotlivce a skupiny řídí nebo popichuje,“ uvedl. „Syn pana Babiše je vážně nemocný člověk, kterého jisté skupiny ‚kavárníků‘ nestydatě zneužívají. Hloupé řeči o tasemnicích? Autoři vůbec nevzpomínají dobu, kdy se prodala voda, půda, doly, lomy na vápenec (patří nám už jen jeden), fabriky, pivovary, likérky, cukrovary a další do cizích rukou,“ připomíná s tím, že se vůbec nemluví o výzbroji a výstroji (kasárnách) čtvrtmilionové armády, která postupně zmizela kdovíkam. „Nebo o výměně moderních stíhaček za vrtulníky kus za kus,“ doplňuje. „Jestli je Babiš tasemnice, tak obrovské ztráty v minulosti způsobil bájný olgoj chorchoj. Vyplundroval bohatství, které nashromáždily generace,“ komentuje.
    
Negativní kampaň se vede ze všech stran. Premiér Babiš chce bojovat proti „návratu tunelářů“ až do roztrhání těla. Piráti jsou podle něj „hulváti“ a hrozí tím, že „extrémně levicoví Piráti pustí migranty“. Piráti také podle něj patří k „zeleným fanatikům“.

„Tuneláři je dost laskavé pejorativum. Skoro eufemismus. Noví vlci, neomarxisté vychovaní Aspen instituty (a podobnými školičkami) budou umět lépe a naprosto bezohledně národu škodit. Bez skrupulí. Další pole padnou na sklady a překladiště. Další lesy budou řízeně chřadnout, aby se dřevo mohlo pěkně kácet a za draho prodávat. Třeba jako palivo do tepelných elektráren,“ komentuje Skácel.

Starší generace má z „internacionály“ strach

Plukovník ve výslužbě se domnívá, že má premiér asi dobré informace o záměrech „pirátské internacionály“ u nás. „Z toho plyne i jeho argumentace. Pro mladé generace jsou strany s podivným až zlověstným názvem, znaky a rétorikou in. Pro starší generace, spíše pro ty z nich, co nemají hlavu jen na česání, nebo aby jim nepršelo do krku, znamenají vážnou hrozbu,“ varuje.  Jak Skácel říká, že sám řídil v životě nejvíc asi dvě stovky lidí. „Nejsem z těch, co nikdy nevedli ani skautský pětičlenný oddíl a klidně hodnotí výkon generálního tajemníka OSN,“ předesílá předtím, než se pustil do hodnocení působení Andreje Babiše v čele vlády. „Pro mne osobně je to člověk, který se obětuje pro úkol, který si vzal dobrovolně na sebe. Podle kritérií z období Římské republiky je typický „homo novus‘.“ myslí si. Na své místo se Babiš podle plukovníka ve výslužbě nedostal žvaněním a leštěním židlí a lavic. „Nezvolila ho v Praze (jako některé senátory) hrstka přátel rodiny a okolojdoucích. Vypracoval se na základě svých schopností, píle a pracovního nasazení,“ říká. Kolik a jaké udělal chyby, ví nejlépe jen on sám. „Hodnotit pana Babiše a jeho éru bude historie. Nejvíce si cením, že za jeho působení nedošlo k dalšímu prolomení dekretů prezidenta Beneše,“ připomíná.

Jenže je Andrej Babiš osobností, která má být premiérem? „Je, prokázal to. Za války platilo pravidlo, dobrý velitel se nemění před ofenzivou. Dodávám: ani v obraně,“ říká Skácel. „Ať si někdo třeba myslí opak, žijeme v době, která se nedá klidně nazvat dobou míru. Jestli tu biologickou celosvětovou katastrofu spustila příroda (to musel být sakra chytrý netopýr), nebo Batman, posoudí jednou povolanější,“ dodává. Lídři ostatních politických stran a konkurenti současného premiéra u Skácela nezabodovali. „Pan Bartoš na mne působí jako chytrý kašpar. Producírovat se s tím, že to mám v kapse, a nechat si říkat premiére, je jeden z důkazů jeho nezralosti,“ podotýká s tím, že stát musí řídit osobnost a vlastenec. „Péťa Fiala s dlouholetými vazbami na jistý ‚manšaft‘, který prahne po návratu na naše území, je jiná kapitola. Ten, kdo ODS bude volit a prosazovat, ať počítá s budoucími obrovskými výdaji za spravedlivý odsun, který se v jeho rétorice a činech promění v nespravedlivé vyhnání,“ komentuje. „V tomto ohledu má Petr silné opory v KDU (dodnes jsem nepochopil proč ČSL) v osobách Bělobrádka a Hermana. Ti dva jsou schopni svolat sněm landsmanšaftu sami a do Karlových Varů,“ dodal.

Ano, je lépe. A když vyhraje opozice? „Těšil bych se, až krachnou.“

Pokud by u vlády setrvalo hnutí ANO, půjde o pokračování současného trendu. „Hašteření bude zhruba stejné. ANO je pro mne poměrně konzistentní a čitelné. Co slibovali? Ano, je lépe. Obával bych se pouze o zdravotní stav premiéra. Ataky zvenčí, ataky zevnitř, média k tomu…,“ přemýšlí Skácel.

A co čeká, pokud vládu sestaví Piráti, STAN a SPOLU? „Maškarádu, chaos, řevnění kořeněné úsměvy Langšádlové a Pekarové. Obával bych se změn v zahraniční politice. Třeba ještě horších vztahů s Ruskem,“ uvedl. „Těšil bych se na to, až krachnou. Nebo v opačném případě, jak říká kamarád, ‚na dřevěný spacák‘,“ dodal.

V poslední době zaujaly plukovníka i názory mladých na Přísahu. Obecný předpoklad, že mladší generace bude volit jen Piráty, podle něj nemusí platit. Na adresu Roberta Šlachty a Přísahy říká: „Nevím, jak se prosadí nezkušenost jejího lídra proti zkušeným harcovníkům v politice. Co však vím, že řada lidí z ozbrojených složek a překvapivě i radikální mladí jim dají hlas,“ konstatuje.

Skácel také popsal, jaká jsou jeho očekávání vůči příští vládě: „Méně podlézavosti Bruselu, NATO a USA. Více národovosti a selského rozumu. Omezit ČT a ČRO. Nebo je rovnou převést na soukromé společnosti bez našich poplatků.“ 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Daniela Černá

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„EU zradila.“ Babiše objal, ale jinak Orbán zuřil. To nikdo nenapsal

10:07 „EU zradila.“ Babiše objal, ale jinak Orbán zuřil. To nikdo nenapsal

Premiér Babiš včera navštívil Maďarsko a spolu se svým maďarským protějškem Viktorem Orbánem si proh…