Poche: Zeman mi nabízel funkce

25. 6. 2018 8:25

Sociálnědemokratický europoslanec Miroslav Poche, jenž aspiruje na post ministra zahraničních věcí, uvedl v rozhovoru pro Aktuálně.cz, že mu prezident Miloš Zeman nabízel různé pozice nebo funkce. „Ale já nesháním trafiku,“ dodal. Pocheho totiž Zeman odmítá kvůli jeho názorům na migraci jmenovat do čela resortu.

Poche: Zeman mi nabízel funkce
Foto: repro ČT, tan
Popisek: Miroslav Poche
reklama

Poche však na svém postu trvá a dokonce tvrdí, že v případě jeho nejmenování by měl premiér Andrej Babiš (ANO) podat kompetenční žalobu. 

„Ve chvíli, kdy nedojde ke jmenování, jak předpokládá Ústava, museli bychom to řešit nějakým jiným způsobem v rámci služebního zákona. A to velmi dočasně. Pan premiér by musel využít svého práva a podat kompetenční žalobu, aby se to v dohledné době vyřešilo. Není možné, aby jeden člověk zvládal dvě ministerstva třeba rok nebo ještě déle,“ zmínil Poche k tomu, že diplomacii by dočasně mohl řídit společně s resortem vnitra šéf ČSSD Jan Hamáček. 

Anketa

Který předseda vlády sousedního státu je vám nejsympatičtější?

91%
hlasovalo: 6539 lidí

Původní text ZDE

Podle jeho slov jsou tu precedenty z minulosti. „Třeba jmenování soudců Václavem Klausem, kdy ani soud nedonutil prezidenta splnit tu povinnost. Ale to už jsme hrozně daleko. Minulý týden, přestože jsme měli informaci, že jména kandidátů na ministry již byla předána panu prezidentovi, tak se ukázalo, že nikoli. Pan premiér tak učiní v pondělí ráno. Už nejsem schopný se v tom orientovat, ta situace mi přijde nestandardní,“ dodal Poche a nevyloučil, že by závazek ohledně kompetenční žaloby mohl být dokonce součástí koaliční smlouvy. 

„Pan prezident mi nabízel různé pozice nebo funkce, ale nesháním trafiku, mám dost práce v Evropském parlamentu. Budu dočasně pracovat pro Českou republiku a vládu, ale tohle se musí v dohledné době vyřešit,“ sdělil závěrem také Poche. Konkrétní však být nechtěl. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„U některých hostů má člověk pocit, že je tam mají přišroubované k židli a jen je vozí před kameru.“ Vážný střet názorů Jakla a Jelínka nad objektivností ČT

16:18 „U některých hostů má člověk pocit, že je tam mají přišroubované k židli a jen je vozí před kameru.“ Vážný střet názorů Jakla a Jelínka nad objektivností ČT

Nadržuje Česká televize některým politickým stranám? Ovlivňují ji politici? Má vyvážené zpravodajstv…