Pohřební průvod Kočkových: Mlsna tepe Krnáčovou, jak to mohla povolit

12.10.2018 10:34

Smuteční průvod za Jana Kočku mladšího, který zemřel při autonehodě koncem září, uzavře v Praze Vinohradskou ulici a omezí tak dopravu běhěm dopravní špičky. Magistrát hlavního města Prahy jej však nemusel i přes kladná stanoviska policie a dopravního podniku povolit. Podle náměstka ministra vnitra pro řízení sekce legislativy a státní správy Petra Mlsny nejsou pro vedení pražského magistrátu nijak závazná. Primátorka Krnáčová však nesouhlasí, neměla prý jinou možnost, informoval server Novinky.cz.

Pohřební průvod Kočkových: Mlsna tepe Krnáčovou, jak to mohla povolit
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Podnikatel Jan Kočka

Páteční pohřební průvod k uctění památky Jana Kočky mladšího zorganizovala rodina provozovatele Matějské pouti Václava Kočky. S průvodem s kočárem a rakví Jana Kočky mladšího (28) však mnozí Pražané nesouhlasí, jelikož kvůli němu bude uzavřena Vinohradská ulice v době dopravní špičky, mezi dvanáctou a třetí hodinou odpoledne. Skončit by měl na Olšanských hřbitovech. Magistrát uvedl, že však půjde pouze o půlhodinové omezení.

Mlsna podle svých slov vůbec nechápe, proč magistrát rodině vyhověl, když soukromý průvod značně omezí Pražanům veřejnou dopravu. „To už k nevydání povolení je. Magistrát v okamžiku, kdy by se měla zastavit doprava nebo by to narušilo chod města, má důvod takový pochod zakázat. Nevidím důvod, proč by měl takové žádosti vyhovět,“ řekl s tím, že co se týká policie, jde pouze o podpůrná stanoviska. „Policie ani hasiči o tom nerozhodují, rozhoduje magistrát,“ zdůraznil.

I přesto primátorka Adriana Krnáčová (ANO) říká, že magistrát nemohl průvod zakázat a odkazuje se právě na stanoviska policie a dopravního podniku. „Když si organizátor zabezpečí všechna povolení, tak nemám jakým způsobem tomu zabránit,“ sdělila Krnáčová na dotaz Práva a dodala, že doprava s tím souhlasila a nemá tak dosah, aby zakazovala veřejné správě, jak má fungovat.

Původní zdroj ZDE

Jan Kočka mladší zemřel koncem září na D11, když po několika kilometrech jízdy v protisměru narazil do nákladního automobilu. Ani jeho řidič nehodu nepřežil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bordel v ČT? Je jasno. Nahrávka, na kterou se čekalo. „Lidé ČT věří a mají ji rádi,“ padlo na ní

18:52 Bordel v ČT? Je jasno. Nahrávka, na kterou se čekalo. „Lidé ČT věří a mají ji rádi,“ padlo na ní

V Poslanecké sněmovně se v týdnu konal seminář k financování České televize. Za zavřenými dveřmi se …