Politici pro ČT vymáhají výpalné. Divíte se, že je k nim servilní?

21.03.2025 7:34 | Komentář
autor: Ivan Hoffman

POHLED IVANA HOFFMANA Ze současné podoby televizního zpravodajství není užitek, protože novináře více baví dělat politiku, než novinařinu, píše Ivan Hoffman. Občané koncesionáři by jim tedy měli dát příležitost, aby se na tu politiku dali. Třeba tím, že se po volbách změní systém financování na takový, že budou televizi platit jen ti, kteří si jí cení.

Politici pro ČT vymáhají výpalné. Divíte se, že je k nim servilní?
Foto: Archiv Ivana Hoffmana
Popisek: Ivan Hoffman

Je to už hodně let, co se u nás doma nesleduje televize, nicméně se zájmem sleduji diskuse o České televizi na internetu, ať už na provládním Seznamu, anebo na svobodných webech. Nejčastěji se řeší nezávislost novinářů, jejich objektivita a problematika koncesionářských poplatků. Impulzem k obecným otázkám, k čemu je televize dobrá, co by měla vysílat anebo jak by měla být zpoplatněna, bývá zpravidla nějaký skandál, který se odehraje v televizním kolektivu, anebo na obrazovce. Naposledy rozvířila vášně nějaká populární politická blbka, která prý prohlásila, že nás ve druhé světové válce osvobodili Američané.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Je to přesně tak, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskuseznámka , 21.03.2025 9:48:46
a je dobře, že obecně známá fakta Ivan Hoffman seřadil a zjednodušil pro širokou vrstvu čtenářů PL. Tedy i pro nechápavé příznivce ČT a současné provládní zblblíky.

|  9 |  0

Další články z rubriky

Macinka se v Partii otřel o Pavla. Opozice začala kvičet

13:50 Macinka se v Partii otřel o Pavla. Opozice začala kvičet

Nedělní Partii na CNN Prima News čeká letní přestávka. Ale ještě před ní proti sobě ve studiu stanul…