Poslední výzkum před volbami? Piráti, je to hodně špatné

30.09.2021 20:40

Strategie nevychází. Omezení Ivana Bartoše v médiích dvojici STAN & Piráti kýžené ovoce nepřináší. V posledním volebním modelu agentury Phoenix research před sněmovními volbami skončili jen o pár procentních bodů před SPD. Prvenství těsně udrželo ANO, druhá je koalice SPOLU.

Poslední výzkum před volbami? Piráti, je to hodně špatné
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Ivan Bartoš s Vítem Rakušanem v Pardubicích

Zářijový volební model, který ve čtvrtek prezentovala televize Prima, drží současné trendy. ANO je první, koalice SPOLU druhá, třetí Piráti & STAN a čtvrté je hnutí SPD.

„Při pohledu na opačný konec volebního zisku je vidět, jak široká škála politických subjektů bojuje o vstup do dolní komory Parlamentu. Z tohoto pohledu vyplynulo, že nejblíže ke vstupu do Sněmovny má sociální demokracie (5,6 procenta), následuje Trikolora Svobodní Soukromníci s 5,1 procenty a totožného výsledku dosáhla také nedávno založená Přísaha Roberta Šlachty," uvedl agentura.

„Zajímavý aspekt, ač bez reálné šance pro zisk mandátů v dolní komoře, představuje Volný blok, na který lze pohlížet jako na protestní seskupení," dodala dále s tím, že hovoříme o zhruba dvou procentních bodech.

Volební model (září 2021)

Výzkum se uskutečnil na vzorku 1085 respondentů po celé ČR a prognózovaná účast je necelých 58 procent. To odpovídá sněmovním volbám v roce 2017.

„Nejnižší šance na vstup do dolní komory přisoudil výzkum KSČM; i přesto se jedná o 4,4 procenta, tedy je velice reálné, že komunisté se nakonec mohou do PSP dostat, jelikož se tento levicový subjekt pravidelně neuvádí mezi respondenty jako jejich první volba," komentovala výsledky agentura Phoenix research.

Z dalších subjektů, které nebyly prezentovány na obrazovce, prý stojí za zmínku pouze Aliance pro budoucnost Pavla Sehnala a Zelení. Obě seskupení jsou v kolonce „jiná“.

Volební preference a detail na menší subjekty (září 2021)

Foto uvnitř článku: TV Prima

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Slovenská tragédie“. Překlad mediálního našlapování kolem atentátu

11:56 „Slovenská tragédie“. Překlad mediálního našlapování kolem atentátu

Na roli médií se v souvislosti s atentátem na slovenského premiéra Roberta Fica zaměřil Ladislav Jak…