Pražský dopravní podnik si nechal analyzovat technologie Wi-Fi. Dá za to přes 1,7 milionu

12. 7. 2018 10:49

Dopravní podnik, o kterém se hovořilo především v souvislosti s právníkem a přítelem Jaroslava Faltýnka Květoslavem Hlínou, se rozhodl jít kupředu. Od firmy Nowire CZ si nechal vypracovat "analýzu koncepce datové komunikace technologie Wi-Fi". Podpisem ředitele DPP Gillara a místopředsedy představenstva Ladislava Urbánka se pak "poradce" bude moci těšit na sumu 1.440.000 korun bez DPH.

Pražský dopravní podnik si nechal analyzovat technologie Wi-Fi. Dá za to přes 1,7 milionu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Centrální dispečink městské dopravy

Poradenská firma by podle smlouvy, kterou máme k dispozici, měla pracovat na "variantách a přínosech datového pokrytí Wi-Fi", měla by připravit "rámcovou identifikaci implementačních cen dokrytí nepokrytých oblastí" anebo třeba zpracovat následné marketingové možnosti využití poskytovaných služeb ve vazbě na zákazníka klienta: tedy se hovoří o cestujících. Jedním z bodů, který nemá téměř žádnou souvislosti s pokrytím wifi, je i doporučení poradce, jak pracovat se zákazníky skrze webové portály.

Milionová smlouva je napsána na dobu určitou a skončí po „ukončení poradenství činnosti poradce".

O utrácení pražského Dopravního podniku psaly ParlamentníListy.cz opakovaně. V lednu letošního roku jsme například zjistili, že 101.359 korun dal podnik za hrnky a propisky, 431 250 korun bez DPH pak za všelijaké tašky. I na to přišly z oficiálních smluv ParlamentníListy.cz, aniž by to s kýmkoli ve vedení metropole hnulo. Radní pro dopravu, poslanec ČSSD Dolínek, podle našich informací tráví mnoho času se socialistou Pochem a nemá na téma DPP zřejmě čas. Obdobný postoj, tedy žádný, zaujal i dosazený ředitel podniku Gillar.

Od té doby naše redakce získala řadu dalších konkrétních podnětů, jmen a vazeb, které v současnosti ověřujeme. Týkají se nejen poradenských smluv v oblasti IT a PR, ale rovněž v oblasti úklidových, právnických a stavebních prací. Za ty všechny je přímo zodpovědné vedení DPP v čele s Martinem Gillarem. 

Do vedení DPP byl 10. června 2016 dosazen Martin Gillar. Ten mimochodem v minulosti působil advokátní kanceláři JUDr. Hlíny jako koncipient. Květoslav Hlína (HSP & Partners) má pro změnu od DPP poradenství za miliony, jak ukazují smlouvy, které máme k dispozici (viz. níže)

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: B. Richterová a T. A. Nový

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Výbušně k Turecku v Sýrii: Toto Západ nechce slyšet, píše Spencerová. Evropo, boj se, zaznělo

6:51 Výbušně k Turecku v Sýrii: Toto Západ nechce slyšet, píše Spencerová. Evropo, boj se, zaznělo

Je nejvyšší čas, aby se evropští lídři probudili a začali se Ankarou velmi vážně zabývat. Evropa má …