Úvodem se Tomský vyjádřil k tomu, že je otcem 10 dětí. „Byla to spíš náhoda než záměr. S první ženou jsme to dotáhli do sedmi, ona už pak nechtěla do Česka, tak jsem s další ženou zplodil další tři,“ sdělil Tomský. „Můj nejstarší syn se přestěhoval do Prahy a vzal si české občanství, takže ten se odcizil Velké Británii. Další dcera je v Kanadě,“ začal vyprávět Tomský a dodal, že dcera je marxistka. „Nejmladší není marxista, ale je takzvaný milenials,“ sdělil s tím, že ostatní děti jsou konzervativci jako on.
Tomský se pak rozhovořil o Margaret Thatcherové, jíž byl poradcem. „Vybíral jsem jí knihy. Četla si Havla, Moc bezmocných, jednoho polského disidenta, ruského disidenta. Byla nesmírně pilná, spala čtyři nebo pět hodin denně,“ vyprávěl Tomský. Smysl pro humor však neměla. „Brala svět nesmírně vážně. Byla bojovnice. I sebe brala vážně. Měla fobii, že denně si dělala ondulaci,“ dodal Tomský.
„Vyrůstal jsem ve stínu holokaustu, musel jsem povinně číst literaturu o genocidě,“ vyprávěl Tomský, jehož do Anglie vyslala maminka. „Pořád jsem byl součástí studené války a jakmile nastal 17. listopad 1989, tak jsem se bez víza vrátil zpět,“ podotkl Tomský, který se chtěl vrátit vždy. „Věděl jsem, že padne režim, překvapilo mě, že padl tak pozdě, myslel jsem, že padne dříve,“ sdělil Tomský.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef