Prostě je sem všechny pozveme, říká Evropská unie. Nadšení Bruselu pro „obohacování“ z Afriky rozhodně neuvadá, dokazuje zpráva

23.06.2018 20:18 | Zprávy

Na nedávné, už páté Euro-africké ministerské konferenci o migraci a rozvoji v Marrákeši zaznělo, že migrace je pro nás všechny prioritou. Publicistka, právnička a politická analytička Judith Bergmanová ovšem ve svém textu pro Gatestone Institute upozorňuje, že zatímco zastavení ilegální migrace zůstává středem pozornosti, tak na původní cíl – odradit obyvatele Afriky od migrace do Evropy – se úplně zapomíná. Potvrdila to i závěrečná deklarace ze zmíněné konference, v níž se praví, že legální migrace z Afriky je pro Evropu přínosná. Maďarsko, které ji jako jediné nepodepsalo, ukázalo, že na rozdíl od ostatních zemí EU respektuje mínění svých občanů.

Prostě je sem všechny pozveme, říká Evropská unie. Nadšení Bruselu pro „obohacování“ z Afriky rozhodně neuvadá, dokazuje zpráva
Foto: Balazs Beli
Popisek: Migranti překonávají zátaras na maďarsko-chorvatské hranici

Gatestone Institute v New Yorku je think-tank, který informuje veřejnost především o tom, co před ní mainstreamová média tají. Autorkou následujícího textu, který vyšel 25. května a v anglickém originále je k dispozici zde https://www.gatestoneinstitute.org/12363/europe-africa-immigration , je Judith Bergmanová, publicistka, právnička a politická analytička žijící v Izraeli. Upozorňuje v něm mimo jiné, že v závěrečné deklaraci se zdůrazňuje užitečnost migrace určitých skupin, jako jsou výzkumní pracovníci a podnikatelé, ale už se nikdo neptá, jak se bude africký kontinent schopen rozvíjet bez kvalifikovaných pracovních sil a lidí jako jsou podnikatelé a výzkumní pracovníci. Pro českou verzi Gatestone Institute text přeložili Helena Kolínská a Libor Popovský a ParlamentníListy.cz ho zveřejňují v úplném znění.

„Migrace je pro nás všechny prioritou,“ uvedl komisař EU pro migraci, vnitřní záležitosti a občanství Dimitris Avramopoulos na nedávné páté Euro-africké ministerské konferenci o migraci a rozvoji v Marrákeši na začátku května 2018. Tato konference byla součástí Euro-afrického ministerského dialogu o migraci a rozvoji, který je také označován jako Rabatský proces. (Existuje také Chartúmský proces, který je podobný Rabatskému procesu, ale je míněn jako platforma pro politickou spolupráci mezi zeměmi na migrační cestě mezi Africkým rohem a Evropou.)

Euro-africký ministerský dialog o migraci a rozvoji vznikl v roce 2006, aby omezil migraci z Afriky do Evropy, konkrétně z Maroka v oblasti Gibraltarského průlivu, který přeplouvalo stále více migrantů, kteří potom ze Španělska pokračovali dál do Evropy.

Dimitris Avramopoulos (uprostřed), komisař EU pro migraci, vnitřní záležitosti a občanství, na páté Euro-africké ministerské konferenci o migraci a rozvoji v Marrákeši, 2. května 2018. (Zdroj obrázku: EU)

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jiří Hroník

Jak se postavíte k výsledku voleb?

Budete respektovat vůli voličů a dáte šanci sestavit vládu tomu, kdo volby vyhraje? Řeší se teď třeba jmenování Babiše, který je trestně stíhaný, ale jestli to lidem nevadí a zvolí ho, neměl by dostat šanci sestavit vládu? A byl byste pro, aby trestně stíhaný člověk nemohl kandidovat? Třeba mě by to...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
style="min-height:300px;"> reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ceny se tu blíží Západu, životní úroveň mnohem méně, rozebírá ekonom

16:05 Ceny se tu blíží Západu, životní úroveň mnohem méně, rozebírá ekonom

Zdražování potravin opět nabírá na síle a ve vzduchu se vznáší otázka, kdo ceny tlačí vzhůru nejvíce…