Říkají „totalita“, aby mohli dávat komunisty na roveň nacistům. Doktor Skála odhaluje oblíbený švindl dnešních intelektuálů

23.06.2018 21:05

Bývalý místopředseda KSČM Josef Skála se vyjádřil na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz k dvěma otázkám čtenářů.

Říkají „totalita“, aby mohli dávat komunisty na roveň nacistům. Doktor Skála odhaluje oblíbený švindl dnešních intelektuálů
Foto: Archiv PLTV
Popisek: Josef Skála v pořadu Horké téma

„Pan Padevět v projevu při památce zemřelých parašutistů zmínil jejich boj proti ‚totalitě‘. Tím naznačuje posunutí jejich odkazu někam jinam než k boji proti nacistickému zlořádu, nemyslíte?“ zeptal se čtenář Skály. 

„Je-li řeč o panu Padevětovi, který šéfuje nakladatelství Academia, pak jde o antikomunistu do morku kostí. Žonglování s pojmem ‚totalita‘ patří k zamilovaným švindlům lidí této sorty. Sleduje hlavně dva cíle. Prvým je klást naroveň s nacismem i  komunistické hnutí. To označil za stereotyp idiotů i profesor Václav Bělohradský, který má k našemu hnutí značný odstup. Druhým je snaha zamlžit, že nacismus, proti němuž parašutisté položili život, byl režimem německé rasistické genocidy. A nahrát tak i sprosťárnám typu ‚vyhnání našich německých spoluobčanů‘ po II. světové válce. Kufr se zvedá z obojího, máte pravdu,“ poznamenal Skála.

  • Otázky a odpovědi najdete ZDE.

Další čtenářka Skálovi napsala, že ji mrzí, že nestanul v čele celé KSČM. „Máte tam pár straníků, kteří dělají straně jen škodu. Pohrobek staré garnitury Filip nebudí vůbec žádné sympatie, ani naděje. Šílený škodič je také pan Dolejš, člověk od pohledu přesně takový, jaké jsme znali z dob z šedesátých až osmdesátých let, jedním slovem člověk, který jde za postem přes mrtvoly. Také už vaší straně během let stačil hodně škodit a uškodit. Zrovna tak europoslankyně Konečná za nekřesťanské peníze zrazuje rodnou vlast. Směťte toto staré i nové pokřivené harampádí a uvidíte, jak preference strany půjdou nahoru,“ napsala čtenářka a zeptala se Skály, zda s tímto pohledem souhlasí. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Takový binec! Skandál po pohřbu Karla Gotta? FOTO, za které možná vyrazí šéfa

9:02 Takový binec! Skandál po pohřbu Karla Gotta? FOTO, za které možná vyrazí šéfa

Bývalý poslanec za TOP 09 František Laudát se na svém facebookovém profilu zamyslel nad snímkem z po…