Rýsuje se další Toskánsko? Roman a další se rekreovali v Dubaji

23. 2. 2011 23:39

Dva a půl roku poté, co utichla kauza kolem luxusní dovolené českých politiků a lobbistů v Toskánsku, se rýšuje aféra nová. Tentokrát se totiž zástupci českého veřejného života rekreovali až v Dubaji.

Rýsuje se další Toskánsko? Roman a další se rekreovali v Dubaji

Vlivní představitelé české politiky a lobbingu se sice mnohdy naoko neznají, ze zpráv, jak tráví svůj volný čas, je ale patrné, že jsou mnohdy často dobrými kamarády.

Rodí se Toskánsko II.?

Po kauze italského Toskánska, kde svou společnou dovolenou v minulosti trávil třeba exšéf vlády Mirek Topolánek, bývalý ministr dopravy Aleš Řebíček a mnozí další politici i lobbisté, vyplula na povrch další aféra, která podobné provázanosti dokládá.

Jak zjistil online deník Aktuálně.cz, vlivní představitelé veřejné sféry si dostaveníčko tentokrát dali až v dalekých Spojených arabských emirátech.

Na víkend sem zamířili třeba předseda nejvlivnějšího sněmovního výboru, poslanec Pavel Suchánek (ODS), lobbista Roman Janoušek, šéf polostátní společnosti ČEZ Martin Roman a další manažeři státních i soukromých firem.

Janoušek u výslechu

Některým z nich včetně lobbisty Janouška, který platí za šedou eminenci pražské politiky a jeho aktivity opakovaně vyšetřovala policie, poslanec Suchánek dokonce zařizoval letenky.

Server Aktuálně.cz účastníky výletu do Dubaje zachytil tuto neděli při jejich návratu na pražské letiště v Ruzyni. Ve Spojených arabských emirátech, kam letěli se společností Emirates, se věnovali své společné zálibě - golfu.

Suchánek zařizoval let

Sám Suchánek na dotaz online deníku potvrdil, že v Dubaji skutečně byl. Připustil také, že to byl on, kdo pro ostatní po dohodě s ředitelem ČEZu Martinem Romanem zařizoval letenky.

Informace o dubajském výletu se objevily dva a půl roku poté, co politici a lobbisté strávili dovolenou v Toskánsku. Ani po tak 36 měsících dodnes nikdo neví, kdo výlet platil.

Více čtěte:

Topolánek varuje: Přijde další Toskánsko

Foto: cez.cz

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jas

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Otec dvou psů Pospíšil, kolaborant. Po včerejším výroku o „Evropanech" je zatraceně horko

14:43 Otec dvou psů Pospíšil, kolaborant. Po včerejším výroku o „Evropanech" je zatraceně horko

V předvčerejším rozhovoru pro server E15 se redaktor Jaroslav Denemark bavil s Jiřím Pospíšilem, pře…