Síkela: Putin navyšuje ceny, aby poškodil občany ČR

18.08.2022 10:44 | Ze sítí

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela na svém Twitteru shrnul kroky, které jeho ministerstvo udělalo v boji s rostoucími cenami ruských energií. Hovořil o tzv. Putinově energetické válce. Co si pod tímto pojmem představit, nastínilo jeho ministerstvo v přehledných grafech.

Síkela: Putin navyšuje ceny, aby poškodil občany ČR
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela

„Děláme maximum pro to, abychom občany a podniky ochránili před důsledky Putinovy energetické války. Ani já jsem si popravdě v březnu nedovedl představit, že toho do konce srpna dokážeme tolik. Přečtěte si o našich opatřeních na uvedeném odkaze. Další kroky chystáme,“ pochválil sebe i své kolegy Síkela.

 

Tabulka MPO obsahovala následující body.

- Putinova energetická válka způsobuje vysoké ceny energií, které poškozují naše občany a podniky. Staví před nás hrozbu nedostatku plynu

- Vláda ze všech sil reaguje na obě tyto hrozby, je aktivní nejen na domácí, ale i evropské úrovni

- Vláda pomohla k historicky nejrychlejšímu růstu zásob plynu, zajistila podíl na kapacitě LNG terminálu v Holandsku, nakoupila plyn do státních rezerv a zajistila státu přímý vliv na téměř 700 milionů metrů krychlových plynu.

Co si Ministerstvo průmyslu a obchodu představuje pod uvedeným pojmem Putinova energetická válka, je přehledně zachyceno na grafech níže.

Je patrné, že jde z Putinovy strany o navyšování cen plynu a snižování jeho dodávek. Sám ministr Síkela to doprovodil textem:

„Putin proti nám zneužívá energetiku jako zbraň. Navyšuje ceny plynu, aby poškodil naše občany a zlomil tak naši podporu Ukrajiny.“

Dodejme, že ne všichni s ministrovým viděním situace souhlasí, někteří diskutéři dávají souvislost s drahými energiemi se sankcemi, které EU uvalila na Rusko a tím zakázala dovoz ruských energetických komodit a dále s tím, že ruské banky byly odříznuty od platebního systému.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: MaA

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Další velký plán, jak zatočit s „dezinfem“. Tentokrát od Lipavského. Ozval se smích

22:58 Další velký plán, jak zatočit s „dezinfem“. Tentokrát od Lipavského. Ozval se smích

Piráti představili svůj 12bodový plán pro boj s dezinformacemi, v němž požadují, aby další ministers…