Snad pro ODS ještě není pozdě, píše o naději své strany Janeček

21.04.2013 17:26

Jak přesvědčit pravicové voliče, že ODS stojí za jejich hlas? Tuto otázku si klade i občanský demokrat Jiří Janeček, který si je vědom spousty chyb své strany. Jestliže si vedení neuvědomí, že pro pravicovou konzervativní stranu jiná než pravicová konzervativní cesta k záchraně nevede, nebude už brzy ODS pomoci, míní Janeček.

Snad pro ODS ještě není pozdě, píše o naději své strany Janeček
Foto: Archiv JJ
Popisek: Jiří Janeček

Za pádem ODS prý v první řadě může neplnění vlastního volebního programu, s nímž šla do sněmovního klání v roce 2010. Místo toho činila to, co neslibovala. Něco z toho se dá podle Janečka svést na koaliční kompromisy, ale ne vše. „Vypadá to totiž, že premiér Nečas kabinetu už dávno nevládne,“ míní Janeček s tím, že se z Nečasova vystupování dá soudit, že má ve vládě hlavní slovo pravý šéf TOP 09 Miroslav Kalousek.

Není tak divu, že není ODS pro voliče právě lákadlem. „Místo toho, aby uvažovali o vlastních rezignacích, začali šéfové strany tvrdě trestat ty, kdo se odvážili kritizovat jejich bezradnost a nicnedělání,“ myslí politik tři oblastní sdružení v Praze a okolí.

„Nečas, který musí současně hasit oheň ve vládě a ve své rodině, už neudržel nervy na uzdě a odcházející členy označil za kmotry a jejich spojence,“ dodává Janeček. Podle něj navíc mnozí z nich stranu zakládali, a také díky nim a jejich dlouholeté práci se Nečas mohl stát premiérem.

Je tak podle exposlance logické, že taková kumulace neschopnosti, skandálů a selhání se musela někde projevit. Snad ještě není pozdě zkusit s ODS něco udělat, míní. Pokud si tak současné vedení neuvědomí, že pro pravicovou konzervativní stranu jiná než pravicová konzervativní cesta k záchraně nevede, nebude už brzy ODS pomoci.

„Pokud se ale najde dost těch, kdo by se takovou cestou rozhodli vydat, Pravá frakce ODS je tu pro ně. A je připravena udělat vše pro to, aby takoví lidé nemuseli tápat, komu dát hlas, kdyby dnes byly volby,“ uzavírá.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jno

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ubožák. Znemožňuje se před smrtí. „Chvilkaři“ dali najevo, jak vidí Karla Gotta. Je to síla

17:21 Ubožák. Znemožňuje se před smrtí. „Chvilkaři“ dali najevo, jak vidí Karla Gotta. Je to síla

Přání od prezidenta zpěváku Karlu Gottovi vzbudilo mimo jiné i menší rozruch v Milionu chvilek pro d…