Stát nepomáhá, a ještě se montuje do věcí, o kterých nic neví... Toto jsme si vyslechli od průmyslníků

13.02.2023 17:20 | Analýza

Vláda šije opatření horkou jehlou, bez představy, čemu chce pomoci a co chce dokázat. Takový dojem mají průmyslníci, se kterými ParlamentníListy.cz hovořily, ze současného stavu české ekonomiky. Stěžují si na kurs koruny nevýhodný pro export, stejně jako na opatření z Bruselu. Jinak jsou ale některá odvětví spíše optimistická a nechce se jim propouštět.

Stát nepomáhá, a ještě se montuje do věcí, o kterých nic neví... Toto jsme si vyslechli od průmyslníků
Foto: Hans Štembera
Popisek: Další hala je se starším vybavením ovšem plně funkčním

Výhled na rok 2023 není pro firmy příznivý. Podnikatelé se strachují o zakázky, ceny energií i materiálů. Pesimismus na trhu je největší od třetího čtvrtletí 2020. Vyplývá to z průzkumu společnosti Manpower, který udělala mezi 510 zaměstnavateli v soukromém i veřejném sektoru v České republice.

„Nervozita zaměstnavatelů roste, ale většina firem je spíše opatrná a vyčkává, jak se ekonomická a energetická situace vyvine. Počet zaměstnavatelů, kteří plánují v dalším období propouštění, zůstává již rok poměrně stabilní, nicméně výrazně klesá počet optimistických firem. Zaměstnavatelé spíše nábory pozastavují, než že by plánovali hromadné propouštění,“ uvedla generální ředitelka ManpowerGroup ČR a Slovensko Jaroslava Rezlerová.

Nejvíce optimismu Manpower zaznamenal v IT, veřejném a neziskovém sektoru nebo v obchodě a službách. Opačná tendence je v energetice, komunikačních službách a finančním sektoru.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

a co jste od fialy čekali ? , Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusetarik123 , 13.02.2023 19:31:02

|  5 |  0

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…