„Nejde o žádnou marginální záležitost, protože počítáme funkce v řádu stovek. Zajistit přípravu, výběr, vyslání těchto lidí do struktur, sledování jejich výkonu ve strukturách, řešení běžných věcí, které s tím souvisí, a pak zpětný návrat, zařazení do armády, vysílání dalších... Už jenom z těch počtů vyplývá, že jde o poměrně rozsáhlou personální operaci,“ řekl ČTK první zástupce náčelníka generálního štábu, generálporučík Jaromír Zůna.
Podle něj Česko patří k absolutní špičce, pokud jde o spolehlivost a plnění závazků. Na armádní personál jsou podle Zůny kladeny vysoké nároky. Nejen odborné, ale musí být také jazykově vyspělý a ovládat alespoň základní principy komunikace a diplomacie. V současnosti je služba ve strukturách NATO, EU, OSN a dalších mezinárodních organizací běžnou součástí kariéry vojáka, poznamenal Zůna.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp