Toto se mělo dít za Šabatové? Hlídali z Bruselu, jak se chováme k menšinám? Exposlanec Chalupa přinesl zajímavé informace

19.02.2020 17:19 | Zprávy

ROZHOVOR „Panu Hřibovi gratuluji k tomuto postupu, gratuluji Pražákům, jaké lidi si tam zvolili,“ hodnotí ironicky zahraničněpolitické kroky Prahy namířené vůči Rusku a Číně exposlanec Bohuslav Chalupa. „Pro mě je úřad ombudsmana za působení paní Šabatové rozvědný orgán Evropské komise,“ prozrazuje na sebe. Na Ministerstvu obrany budou podle něj další průšvihy, protože je chybný systém. A počínání Věry Jourové proti Polsku? „Je úplně jasné, co se děje. Evropská komise a ti, co stojí v zákulisí Evropské komise, to znamená podle mého názoru Německo a Francie, chtějí rozbít V4,“ myslí si.

Toto se mělo dít za Šabatové? Hlídali z Bruselu, jak se chováme k menšinám? Exposlanec Chalupa přinesl zajímavé informace
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Chalupa

Co říkáte na nápad pojmenovat pražské náměstí Pod kaštany, kde sídlí ruská ambasáda, po zavražděném ruském opozičním politikovi Borisi Němcovovi?

Je potřeba se podívat, kdo to navrhuje, a je třeba se ptát, co se tím vlastně sleduje. Že se panu Hřibovi a celé té partě na pražském magistrátu podařilo naštvat Číňany, je zřejmé. Tato parta dělá vše proto, aby naše vztahy byly poškozeny. Aby tu panovalo trvalé napětí. Místo toho, aby se věci řešily, nacházely se společné zájmy a rovnocenné vztahy mezi národy, tak neustále funguje parta lidí, která rozeštvává nejen národ, ale i tyto vztahy. Což poznáme i na ekonomice a na dalších věcech. Panu Hřibovi gratuluji k tomuto postupu, gratuluji Pražákům, jaké lidi si tam zvolili. Doufám, že u příštích voleb si toto všechno pražští voliči zváží a připomenou.

K tomu můžeme připočíst i další pražské akce kolem soch, odstraňování sochy Koněva v Dejvicích a postavení sochy vlasovcům v Řeporyjích, a jak jste připomněl, stranou nezůstává ani Čína. Praha vypověděla smlouvu s Pekingem. Ale to jaksi nestačilo, a tak uvažuje o smlouvě s hlavním městem Tchaj-wanu Tchaj-pejí. Není problém v tom, že to vypadá, že Praha mluví za celou Českou republiku?

To si myslím, že nikoliv. Tady se ukazuje jeden z problémů České republiky. V poměrně malé zemi s deseti miliony obyvatel máme čtrnáct malých vlád. Každá si dělá, v podstatě co ji napadne v rámci platné legislativy. Není tu žádný systém, koordinace, centrální řízení jak politiky, či ekonomiky i dalších věcí. Praha si skutečně v tomto směru dělá, co chce. Bohužel, ze strany Parlamentu či vlády nepřicházejí nějaké vyloženě kritické postoje vůči pražskému magistrátu. Ale i kdyby to chtěli udělat, tak nemohou kvůli legislativě zasáhnout. Proto říkám zrušit kraje. Komplikuje to a paralyzuje celou zemi. Je to takový průtokový ohřívač na peníze, které se jenom přerozdělují. Kraje paralyzují fungování země.   

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Oldřich Szaban

Ing. Jan Bartošek byl položen dotaz

jmenování premiéra

Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
style="min-height:300px;"> reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Doufám, že to budete taky sdílet.“ Otevřená rvačka o Fialu je tu

22:25 „Doufám, že to budete taky sdílet.“ Otevřená rvačka o Fialu je tu

Předvolební debata mezi zastánci a kritiky vlády se přiostřuje – každý tábor čte volební průzkumy po…