Tragická tiskovka. Blatného už je lidem regulérně líto

04.02.2021 18:53

Politici a osobnosti veřejného života kritizují zatím poslední tiskovou konferenci ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO). Ministr byl podle nich odevzdaný, bez energie a hlavně bez vize, jak se mají věci zlepšit. „Projev pana ministra podle mého hraničí s rezignací, protože vláda podle mě už neví, co má udělat, a tak apeluje na občany,“ uvedl šéf poslanců TOP 09 Vlastimil Válek s tím, že většinu tiskové konference Blatný strávil stěžováním si na nedodržování opatření.

Tragická tiskovka. Blatného už je lidem regulérně líto
Foto: Screen ČT24
Popisek: Vláda oznamuje další omezení pohybu
reklama

„Neviděl jsem v poslední době nic lidsky smutnějšího a tragičtějšího, než byla dnešní tiskovka ministra Blatného. Beze smyslu, bez podkladů, bez řešení, bez vize, bez energie, nakonec i bez dotazů. Bylo mi ho normálně líto,“ napsal na Twitteru Mirek Topolánek.

„Vláda už od poloviny prosince opakuje, že situace se zhoršuje proto, že občané nedodržují platná opatření. Pokud je to pravda, tak musí udělat něco pro to, aby je dodržovali. Já ale úplně nevěřím, že toto je ten důvod. My tady máme tvrdý nouzový stav už od té půlky prosince, a někdy kolem Vánoc za to mohli občané, kteří podle pana ministra Blatného a pana premiéra si měli udělat test a jet navštívit příbuzné, ale zapomněli si vzít roušky,“ přidal se šéf poslanců TOP 09 Vlastimil Válek.

„Projev pana ministra podle mého hraničí s rezignací, protože vláda podle mě už neví, co má udělat, a tak apeluje na občany. A je nezbytné, aby lidé nosili roušku a ta opatření opravdu dodržovali. Nejsem si ale jistý, jestli to opravdu stačí. Já se obávám, že pan Blatný opravdu neví, co má dělat,“ dodal Válek podle informací serveru Echo24.cz.

Kritický byl také pirátský senátor Lukáš Wagenknecht. „Neskutečný alibismus neschopnosti. Pan Blatný na ČT24 hromuje, že kvůli nedodržování opatření se nelepší situace. Mohl by tedy vysvětlit podnikatelům, kteří kvůli jeho zákazům krachují, mají dlouhé měsíce uzavřené provozovny bez dostatečných kompenzací, co dělají špatně?“ opřel se do Blatného na Twitteru Wagenknecht.

Ministr Blatný na tiskové konferenci lamentoval, že opatření nemají potřebný účinek, protože je lidé nedodržují. I proto se pak musejí neustále opatření prodlužovat. „Je faktem, že epidemická situace u nás se nelepší. Ba co hůř, statistika nekompromisně ukazuje, že je přítomná britská mutace viru, která je agresivnější a šíří se daleko rychleji. Dokazuje to jednoduchý fakt. Opatření, která jsme zavedli, přestala fungovat,“ posteskl si Blatný s tím, že jako ministr zdravotnictví nemá nástroje, jak jejich dodržování vymáhat.

Do budoucna tak podle něj přichází v úvahu například zákaz cestování mezi kraji nebo omezení vzdálenosti od bydliště, ve které se lidé mohou pohybovat. „Bez pochopení a sounáležitosti lidí to ale nebude fungovat,“ zopakoval Blatný.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„ČT slouží palestinským teroristům, zrušme ji!“ Historik sledoval pokřivenou reportáž a šel do otáček

22:20 „ČT slouží palestinským teroristům, zrušme ji!“ Historik sledoval pokřivenou reportáž a šel do otáček

Česká televize porušuje objektivitu, upozorňuje Ivo Cerman. Soudí tak na základě její odvysílané rep…