VIDEO Hluboký obdiv Čechům! Zemanův přítel, prezident Slovinska, poslal Česku pozitivní vzkaz

19.04.2020 7:05

Slovinský prezident Borut Pahor sdílel na svém twitterovém profilu zdravici věnovanou Čechům jako podporu v boji proti koronaviru. Pahora pojí dlouholeté přátelství s prezidentem Milošem Zemanem.

VIDEO Hluboký obdiv Čechům! Zemanův přítel, prezident Slovinska, poslal Česku pozitivní vzkaz
Foto: Radim Panenka
Popisek: Prezident Miloš Zeman se svým slovinským protějškem Borutem Pahorem.

Anketa

Měla by vláda v létě otevřít hranice alespoň do některých zemí, pokud to půjde?

17%
83%
hlasovalo: 33988 lidí
„Vážený pane prezidente, drahý Miloši Zemane, drazí čeští přátelé. Jako prezident Slovinské republiky bych vám jménem všech slovinských občanů rád sdělil vyjádření naší vděčnosti a solidarity ve společném boji proti koronaviru. Vyjadřujeme hluboký obdiv českým občanům, kteří v tomto těžkém čase projevují odhodlanost a odvahu a naději. Slovinsko upřímně těší vaše úspěchy a soucítíme s vašimi ztrátami. Ve spojení s ostatními evropskými národy a státy společně zvítězíme. Vše bude opět v pořádku,“ řekl poměrně příjemnou češtinou Pahor. 

Pahor v roce 2017 obdržel z rukou prezidenta Miloše Zemana vyznamenání za významné zásluhy ve prospěch České republiky, a to u příležitosti státního svátku 28. října. Předtím mu také Zeman pogratuloval k opětovnému vítězství v prezidentských volbách (Pahor je hlavou státu od roku 2012). O rok dříve dostal ocenění z rukou Pahora Zeman – a to Řád za mimořádné zásluhy – za dlouholetou náklonnost k Slovinské republice, upevňování přátelských vztahů a integraci Slovinska do středoevropských uskupení.

Pahor je v politice už řádku let. V letech 2004-2008 byl členem Evropského parlamentu za slovinskou sociální demokracii. V letech 2008 až 2012 pak byl slovinským premiérem.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: vef

Nastala by s vámi nějaká změna?

Jaká změna by s vámi nastala? Jste nyní pravou rukou Babiše, a jestliže s ním se ANO v poslední době nedaří - minimálně utvářet koalice, proč by to s vámi mělo být jinak? A nebylo by to tak, že byste byl jen jeho loutkou? Není problém ANO i v tom, že dává prostor jen pár vyvoleným a negeneruje nové...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Uprchli upchlíci, honí je Policie ČR. Upálení, oběšení, další problémy

8:25 Uprchli upchlíci, honí je Policie ČR. Upálení, oběšení, další problémy

V Zařízení pro zajištění cizinců Balková nedaleko Žlutic došlo v úterý večer k nepokojům, které měly…