Válka o ČT: Minář řekl, jak zajistí „správné“ kandidáty. A škádlil se se Zahradilem o Milion chvilek

24.02.2020 11:05 | Zprávy

Jak Alexandr Vondra, tak Jan Zahradil se ohradili proti názvu demonstrace spolku Milion chvilek pro demokracii, který narážel na situaci v Polsku a v Maďarsku. Zahradil se dnes s Minářem střetl v Pro a Proti na Českém rozhlase. Organizátor demonstrací uvedl, že chtějí hlavně upozornit na to, jak čtyřkoalice ANO, KSČM, SPD a Hradu rozvrací demokratické instituce. A Zahradil spolku vyčetl hysterii okolo jmen spojených s volbou do Rady ČT.

Válka o ČT: Minář řekl, jak zajistí „správné“ kandidáty. A škádlil se se Zahradilem o Milion chvilek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Milion chvilek opět v akci. Tentokráte organizoval pochod z Václavského náměstí před budovu Strakovy akedemie, sídla vlády

Zahradil na začátek zmínil možnost, že se Milion chvilek pro demokracii politicky posouvá směrem od ODS. Podle něho se každá občanská aktivita dostane na rozcestí, kdy se odchýlí od společného jmenovatele, kterým u Milionu chvilek byla kritika Andreje Babiše.

Dle Mináře není demonstrace ani proti Polsku, ani Maďarsku, což prý musel každý pochopit, ale proti rozvratu demokratických institucí. „To je hlavní problém, to je to, co kritizujeme v naší zemi od začátku, to je to, co se stále prohlubuje a čeho je volba pana Křečka jenom další ilustrací,“ pravil hlavní organizátor demonstrací. „My se zkrátka bojíme, že ten vývoj a trend půjde velice špatným směrem,“ prohlásil Minář a dodal, že nemají potřebu upozorňovat na to, co se stalo v Polsku a Maďarsku, ale na to, že v Čechách hrozí ovládnutí médií a politizace justice.

Zahradil prohlásil, že volba Stanislava Křečka v něm obavy o osud demokratických institucí nezpůsobuje, byla prý legitimní i legální. Minář připustil, že možná zvolili neobratnou formulaci, co se týče názvu demonstrace, ale doplnil, že to může být tím, že někteří čtou jenom titulky. Podle něho je třeba pojmenovat, že koalice ANO, SPD, KSČM a Hradu rozkládá demokratické instituce. Poslanci mají právo zvolit koho chtějí, to nerozporoval. Ale přijde mu zvláštní, že i konzervativní pravicoví poslanci mají potřebu to obhajovat.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: kas

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Mír na Ukrajině

Paní Konečná, dobrý den. Jednak gratuluji ke zvolení. Vy opakovaně tvrdíte, že EU má nástroje, jak ukončit válku na Ukrajině. Zajímá mě jaké? Podle mě EU nezmůže nic. A ještě co si myslíte o podmínkách, které si klade Rusko, aby válku ukončilo? Chce nejen část území Ukrajiny, ale požaduje i to, aby ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pohodlí u voleb? O to jim vůbec nejde. Korespondenční volba pod palbou

21:15 Pohodlí u voleb? O to jim vůbec nejde. Korespondenční volba pod palbou

„Čistokrevné zlo“ či „konec důvěry občanů v demokratické volby a v jejich výsledky.“ To zní od opozi…