Zahradil na začátek zmínil možnost, že se Milion chvilek pro demokracii politicky posouvá směrem od ODS. Podle něho se každá občanská aktivita dostane na rozcestí, kdy se odchýlí od společného jmenovatele, kterým u Milionu chvilek byla kritika Andreje Babiše.
Dle Mináře není demonstrace ani proti Polsku, ani Maďarsku, což prý musel každý pochopit, ale proti rozvratu demokratických institucí. „To je hlavní problém, to je to, co kritizujeme v naší zemi od začátku, to je to, co se stále prohlubuje a čeho je volba pana Křečka jenom další ilustrací,“ pravil hlavní organizátor demonstrací. „My se zkrátka bojíme, že ten vývoj a trend půjde velice špatným směrem,“ prohlásil Minář a dodal, že nemají potřebu upozorňovat na to, co se stalo v Polsku a Maďarsku, ale na to, že v Čechách hrozí ovládnutí médií a politizace justice.
Zahradil prohlásil, že volba Stanislava Křečka v něm obavy o osud demokratických institucí nezpůsobuje, byla prý legitimní i legální. Minář připustil, že možná zvolili neobratnou formulaci, co se týče názvu demonstrace, ale doplnil, že to může být tím, že někteří čtou jenom titulky. Podle něho je třeba pojmenovat, že koalice ANO, SPD, KSČM a Hradu rozkládá demokratické instituce. Poslanci mají právo zvolit koho chtějí, to nerozporoval. Ale přijde mu zvláštní, že i konzervativní pravicoví poslanci mají potřebu to obhajovat.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: kas
Pokorná Jermanová (ANO): Emisní povolenky schválila Fialova vláda a teď proti tomu falešně bojuje
A kdo schválil a podepsal Green Deal? A co jste udělali pro jeho zrušení, jak jste slibovali? Podle mě jste jak jeden za 18 a druhý bez dvou za 20
Další články z rubriky

12:45 Poučování lůzy z festivalového luxusu. Holec zdraví Vary
Ivan Trojan agituje proti lůze. „Nekousej do ruky, co tě živí,“ radí Petr Holec. Sešla se na filmové…
- 10:39 Zásadní otázka k blackoutu. Vitásková je velmi zvědava na odpověď
- 7:38 Jak to těm lidem vysvětlit? Bartoš s Hrušínským spolu u mikrofonu
- 22:25 „Doufám, že to budete taky sdílet.“ Otevřená rvačka o Fialu je tu
- 18:03 Zaplaťte miliony a můžete „bydlet“. Šokující vývoj v ČR
- 12:40 A do mě se může? Zlá připomínka v kauze Turek a Rychlíková