Veselé klimatické Vánoce! dělá si srandu český komentátor

24.12.2019 14:30 | Zprávy
autor: vef

Veselé klimatické Vánoce, píše na serveru Info.cz Marek Kerles. Zamýšlí se totiž nad tím, zda je možné v dnešní době slavit Vánoce tak, aby to nemělo negativní vliv na klima.

Veselé klimatické Vánoce! dělá si srandu český komentátor
Foto: Repro Youtube
Popisek: Klimatická aktivistka Greta Thunbergová

Jedna věc jsou podle Kerlese globální „klimatická“ opatření, a druhá pak příspěvek, kterým by se svého dílu odpovědnosti za celosvětové klima mohl chopit každý konkrétní jednotlivec. „Existuje řada lidí, ochotných omezit se kvůli snaze o snížení emisí skleníkových plynů ve všem možném, od automobilismu až po létání. Ale skutečná hodina pravdy? Jedině Vánoce! Právě o těchto svátcích se totiž rozhoduje o tom, kdo to s bojem za záchranu klimatu myslí vážně, a kdo jen blafuje,“ poznamenává Kerles.

V té souvislosti si všímá situace v sousedním Německu, kdy se jen za první svátek vánoční zvedne oproti běžnému zimnímu dni spotřeba elektřiny v Německu o čvrtinu. A poukazuje i na vánoční trhy v Mnichově nebo v Drážďanech plné barevných žárovek. 

„Už měsíc před Vánocemi Němci stejně jako Češi vyšlou miliony objednávek do čínských a dalších zahraničních e-shopů, které obratem posílají letadly a loděmi tisíce tun elektroniky, oblečení a dalšího spotřebního zboží. Jak kolosální ekologickou stopu přepočtenou na emise za sebou tento způsob dopravy zanechá, není třeba zdůrazňovat. O milionech tun obalů a dalšího odpadu nemluvě,“ podotýká také Kerles a poukazuje na skutečnost, že Vánoce jsou zcela otevřeně světovým svátkem konzumu. „Na Vánocích vydělají všichni. Přepravci, obchodníci, výrobci potravin, umělci i hospodští, celá ekonomika, celé země. Ani němečtí politici, včetně Zelených, proti tomu neprotestují, natož aby něco zakazovali," dodal.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Co uděláte z Prokopem?

To, že nepřiznal hned 3 byty přeci nemůže být náhoda, a jestli zapomněl, jak tvrdí, tak to je podle mě výmluva dítěte, která z něj ale rozhodně nedělá dobrého politika. Co mi přijde také dost divné, že si prý na byt bral hypotéku, ale ANO daroval milion. Dají se v ANO koupit funkce a místa na kandid...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

„Vážený pane prezidente, obracím se na Vás nejen jako na hlavu státu a vrchního velitele, ale také j…