Vyrazí někoho z ČT? Rozruch kvůli Číně

08.11.2018 12:38

Občas se chyba vloudí. Své o tom ví, teď už bývalý, ředitel pákistánské veřejnoprávní televize. Přišel o místo poté, co se na obrazovce objevil jeden velice výmluvný překlep. Informuje o tom agentura Reuters. Incidentu si všiml Jaroslav Plesl a vztáhl ho na Českou televizi: „To jen, až si zas Nora s Markem budou někde při kávičce stěžovat, jak bojujou proti totalitě...“

Vyrazí někoho z ČT? Rozruch kvůli Číně
Foto: Hanka Brožková KPR
Popisek: Prezident Miloš Zeman na státní návštěvě Číny

Co se vlastně stalo? Na obrazovce se místo slova Beijing, což je anglický název pro hlavní město Číny Peking, objevilo slovo begging, což v překladu znamená žebrání. K tomuto omylu došlo, když televize vysílala reportáž o Imranu Khanovi, premiérovi Pákistánu, který byl na návštěvě v Číně, jež přislíbila Pákistánu ekonomickou podporu. Za tímto účelem právě Khan do Číny jel, vzhledem k tomu, že platební bilance Pákistánu není růžová, a již dojednal finanční pomoc v hodnotě 6 miliard dolarů od Saúdské Arábie, a ještě ho čeká vyjednávání s mezinárodním měnovým fondem, píše agentura Reuters.

Anketa

Chcete společnou armádu EU, po které volá Emmanuel Macron?

6%
94%
hlasovalo: 18825 lidí

Pákistánské ministerstvo zodpovědné za televizi uvedlo, že služby Hasana Imáda Mohammadiho již nebudou třeba a popřelo, že by tento incident měl s vyhazovem něco společného. Výkonný ředitel této televize byl přitom podle Reuters na svém postu pouze pár týdnů. Celé věci dodává na pikantnosti, že Khan prý kritizoval své předchůdce za to, že obrazně řečeno chodili se žebráckou mísou po celém světě. Jak si čtenáři mohou představit, na sociálních sítích okamžitě vypukly diskuse, zda „chyba“ nebyla úmyslná.

Celý článek ZDE

Incidentu, který připomíná anekdotu z dob komunismu, si všiml Jaroslav Plesl, šéfredaktor Mladé Fronty DNES. „Kdyby to tady fungovalo jako v nějaké podobné diktatuře, musel by za to, co předváděla zpravodajka Šámalova při Zemanově cestě do Číny, ředitel ČT už dávno letět taky. To jen, až si zas Nora s Markem budou někde při kávičce stěžovat, jak bojujou proti totalitě...“ vztáhl situaci na české poměry novinář.

Fotogalerie: - Afghánistán a Sokolovo

V armádním muzeu na Žižkově byla zahájena výstava ...
V armádním muzeu na Žižkově byla zahájena výstava ...
V armádním muzeu na Žižkově byla zahájena výstava ...
V armádním muzeu na Žižkově byla zahájena výstava ...
V armádním muzeu na Žižkově byla zahájena výstava ...
V armádním muzeu na Žižkově byla zahájena výstava ...

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: kas

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nářez z Václaváku! Le Penová ani Wilders se s tím opravdu nepárali

21:24 Nářez z Václaváku! Le Penová ani Wilders se s tím opravdu nepárali

V 17 hodin dnes na Václavském náměstí odstartovala demonstrace svolaná hnutím SPD Tomia Okamury, na …