Zdechovský nejen o migraci: Smutný případ Švédska. A Řecko...

02.08.2019 13:01

Z PROFILŮ Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) odpovídal na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Zdůraznil mimo jiné, že se Evropské unii podařilo uzavřít dohodu s Tureckem o uprchlících a migrantech, takž se nedá říci, že by se EU nesnažila krizi řešit.

Zdechovský nejen o migraci: Smutný případ Švédska. A Řecko...
Foto: Archiv TZ
Popisek: Tomáš Zdechovský, poslanec Evropského parlamentu za KDU-ČSL
reklama

Europoslanec Tomáš Zdechovský odpovídal na dotaz jednoho z čtenářů serveru ParlamentníListy.cz, který se podivoval nad tím, jak promigračně se chová EU.

„Pochybení o neoprávněném udělení azylu padá na hlavu toho státu. Ale to už nikdo neřeší, zda ten stát chybuje, nebo ne. Prostě chybuje takto dál a dál a EU jej za to nepotrestá, takže to onomu státu je úplně fuk, že chybuje. Holandsko ponechává nelegální migranty v tzv. režimu strpení a po 5 letech tito dostanou občanství! Řecko, které má začít proces s registrací migrantů, to nedělá, neodebírá těm lidem vzorky otisků prstů, nechalo je projít s falešnými pasy. EU to neřeší, Řecku za to nic nehrozí! EU se radši stará o Maďarsko, které se v tom chaosu snaží udělat trochu pořádek. Prostě EU je neuvěřitelně promigrační a my na to máme doplácet. To Vám nevadí?“ zeptal se volič.

Zdechovský odvětil, že za pochybení v migrační politice nesou odpovědnost jednotlivé státy a za svá rozhodnutí si také nesou následky.

„Vážený pane Černochu, jsou to především státy, které budou nést důsledky své vlastní nezodpovědné imigrační politiky. Smutným příkladem je Švédsko, jemuž jsem se věnoval i ve svých článcích. Řecký přístup byl samozřejmě problém, s tím určitě souhlasím. Byla to ale EU, díky níž se podařilo dosáhnout dohody s Tureckem a snížit počet příchozích migrantů na naprosté minimum,“ napsal doslova Zdechovský.

Tomáš Zdechovský

  • KDU-ČSL
  • Kandidát na předsedu KDU-ČSL
  • europoslanec

Jednotlivé členské státy EU by se měly v maximální možné míře starat o to, aby se neopakovala pochybení s migraci spojená. A to i v případě, že jde o zločiny, kterých se dopouštějí někteří žadatelé o azyl. Státy EU musí udělat vše pro to, aby se, pokud možno, podobné situace neopakovaly.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Krvavá Madlenko, ty jsi jen prachsprostá zlodějka!“ „Český národ nikdy Kosovo neuzná“. Připomínka „dne uloupení“ byla ještě bouřlivější, než jindy

22:17 „Krvavá Madlenko, ty jsi jen prachsprostá zlodějka!“ „Český národ nikdy Kosovo neuzná“. Připomínka „dne uloupení“ byla ještě bouřlivější, než jindy

REPORTÁŽ „Prachsprostá zlodějko Albrightová, všechno to vrátíš!“ I to znělo v pondělí večer Václavsk…