Že se v ČT pořád mluví o Kalouskovi? Tito politici jsou prý na tapetě mnohem častěji

16. 3. 2018 22:05

Prezident Miloš Zeman ve svém čtvrtečním vystoupení na TV Barrandov označil veřejnoprávní Českou televizi za televizi Miroslava Kalouska. Zástupce šéfredaktora zpravodajství ČT František Lutonský přišel s grafem, který ukazuje, že premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) nebo ostatně i Miloš Zeman jsou v ČT zmiňováni mnohem častěji.

Že se v ČT pořád mluví o Kalouskovi? Tito politici jsou prý na tapetě mnohem častěji
Foto: Autodrom Most
Popisek: Natáčení České televize na Autodromu Most

Miloš Zeman se po svém vyjádřil ke čtvrtečním protestům studentů, které byly namířeny jak proti němu, tak proti premiérovi v demisi Andreji Babišovi (ANO). Studenti různého věku chtěli dát najevo, že se jim nezdá správné, když prezident České republiky útočí na veřejnoprávní televizi a další média. V případě Andreje Babiše se studentům zase zdá, že ho nijak zvlášť netrápí, že vládne v demisi a počíná si tak, jako by snad nepotřeboval získat důvěru poslanců.

Prezident označil demonstranty za „chudáčky“ a poznamenal, že je mu jich líto. „Víte, za co ti chudáčci demonstrovali? Za svobodu televize ne, ale za Kalouskovu televizi,“ řekl důrazně.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Zástupce šéfredaktora zpravodajství ČT František Lutonský však přišel s grafem, který ukazuje, že Miroslav Kalousek v roce 2017 rozhodně nebyl nejzmiňovanějším politikem. Mnohem častěji hovořilo o Andreji Babišovi. Totéž lze říci i na konto prezidenta Zemana. Častěji zmiňovaným politikem byl podle grafu dokonce i expremiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Lépe si stál dokonce i bývalý ministr vnitra za ČSSD Milan Chovanec.

V diskusi pod příspěvkem Lutonský navíc dodal, že v České televizi je třeba pracovat s tvrdými daty. Komentátor Alexandr Mitrofanov ironicky dodal, že důležitější jsou přece pocity diváka. „To řekněte panu @ErikBest . My si nemůžeme dovolit ten luxus, že bychom dali jen na naše pocity,“ odvětil na to Lutonský s odkazem na amerického novináře žijícího v Česku.

Do diskuse se následně zapojil i Best a poznamenal, že je rád, že Lutonského pobavil. Ihned se však dozvěděl, že se Lutonský nebaví, když sleduje, co Best píše.

Jeden z diskutujícíh se však nedal přesvědčit ani grafem a prohlásil, že má pocit, že ČT dává více prostoru střdolevému politickému proudu, do něhož údajně spadá i TOP 09. Je to prý vidět třeba na výběru hostů. Lutonský proto obratem dovysvětlil, proč nemá ve vztahu ke své práci rád pocity.

„Nemám rád pocity. ČT nabízí denně 120 hodin programu, ročně 43.800 hodin. Vaše pocity a dojmy jsou stoprocentně jen z nějakého minimálního výseku a ještě nahodile. Nemám k ruce nic jiného než nezávislé analýzy a naše vlastní kontrolní výstupy a ty ukazují něco jiného,“ zdůraznil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Brutální výsměch Jaroslava Plesla „kavárně". TOPiči! Na Soukupa prý budou muset „vyhrabat" rasismus

20:32 Brutální výsměch Jaroslava Plesla „kavárně". TOPiči! Na Soukupa prý budou muset „vyhrabat" rasismus

Šéfredaktor Mladé fronty Dnes Jaroslav Plesl se dnes na svém Facebooku zamýšlí nad nejzajímavějšími …