Zkrachovalá koloniálnice: Takhle hezky mi napsal pan Kalousek

10.08.2020 14:02 | Zprávy
autor: kas

I Jana Filipová, aktivistka Milionu chvilek a bývalá majitelka koloniálu U Jany toto léto vzpomíná. Konkrétně na to, jak poslala Andreji Babišovi žádost o omluvu, což nakonec vyústilo v soud. A jak ji tenkrát potěšil „národní zloduch“ Kalousek.

Zkrachovalá koloniálnice: Takhle hezky mi napsal pan Kalousek
Foto: Reprofoto: Prostor X
Popisek: Jana Filipová.

Filipová se znovu přihlásila k šéfovi poslaneckého klubu TOP 09 Miroslavu Kalouskovi, když vzpomínala na začátek kauzy „Zaplacených demonstrantů“. Šlo o to, že Andrej Babiš prohlásil: „Neumím si představit, že by nějaký někdo demonstroval 16 hodin v kuse a 16 hodin v kuse řval. Jen tak, že se nudí. Takže asi nějaká motivace tam bude.“ A o několik týdnů později uvedl v TV Barrandov, že „ti lidé jsou zaplaceni, jsou to političtí odpůrci na objednávku“. Kvůli těmto výrokům se Filipová s Babišem soudila a nakonec s velkým zadostiučiněním vysoudila omluvu.

Ovšem jak uvedla v několika rozhovorech, za vysokou osobní cenu. Jednak jí chodí výhrůžky od neznámých lidí, jak uvedla pro Mladou frontu Dnes, jeden z anonymů se svěřil, že by bylo nejlepší ji „umlátit lopatou“, ale také v rodině její spor s Babišem způsobil rozepře. „Jedna dcera s ní vůbec nemluví a žádala, aby si změnila jméno, syn na sociální síti ‚lajkuje‘ komentáře, které na ni útočí. Její otec jí posílá dezinformační řetězové e-maily, včetně toho, který ji obviňuje z toho, že je zaplacená,“ popisuje strasti Jany Filipové deník Reflex.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…