Zuzana Paroubková opravovala za darované peníze, teď bude prodávat

17.08.2012 9:05

Zuzana Paroubková, bývalá manželka šéfa NS-LEV21 Jiřího Paroubka, si podle serveru iDnes.cz vzala zřejmě moc velké sousto. V minulosti totiž dostala chvályhodný nápad - koupí chalupu v Krkonoších, sežene sponzory, chalupu opraví a pak ji poskytne dětem z dětských domovů. Vše ale dopadlo jinak a opravená chata teď leží ladem.

Zuzana Paroubková opravovala za darované peníze, teď bude prodávat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze - ilustrační foto

"Celé se to zastavilo. Sponzorské dary už nejsou. To víte, ekonomická krize," řekl serveru Idnes.cz Jaroslav Syrový, spolupracovník Zuzany Paroubkové. Ta vede občanské sdružení Pomoc pro budoucnost našim dětem, které se snažilo získat od sponzorů peníze na opravu chalupy. Velká roubenka, která leží v Horní Malé Úpě, a která měla po rekonstrukci sloužit jako rekreační místo pro děti z dětských domovů, zeje prázdnotou. Objekt přitom sdružení koupilo už před pěti lety za 5,2 milionu korun, Paroubková poté osobně začala shánět sponzory, kteří dali ve výsledku na opravu dohromady 14 milionů korun.

Mezi dárci byly taková jména jako Mostecká uhelná, Třinecké železárny, nebo Metrostav. Se sháněním sponzorů jí tehdy slíbil pomoc sám Paroubek. Je jasné, že takto vysokou sumu na rekonstrukci získala Paroubková především zásluhou kontaktů svého bývalého muže. Teď je ale jasné, že žádné další peníze chalupa čekat nemůže. Potřebuje přitom peníze na provoz a údržbu, které sdružení podle všeho postrádá. Byla tedy celá rekonstrukce na nic?  Místní lidé se podle novin domnívají, že luxusně opravená chalupa akorát čeká na svého kupce. "Je škoda, aby to leželo ladem, když je to hotové, čili prodej je jedna z variant," připustil nakonec Syrový. A za jakou cenu se chalupa prodá? To se dárci ani lidé nemusí dozvědět - sdružení narozdíl od nadace totiž nemusí dokládat, co kdy a kde nakoupí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ane

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Heil Mutti Merkel!“ a „Allah Akbar, Hände hoch, das ist Befehl!“ Vlajka EU v plamenech. Před Hradem bylo dusno

18:57 „Heil Mutti Merkel!“ a „Allah Akbar, Hände hoch, das ist Befehl!“ Vlajka EU v plamenech. Před Hradem bylo dusno

Válečný veterán z Kosova a Kuvajtu Martin Zapletal provedl v sobotu odpoledne před Pražským hradem n…