Senátor Chládek ocenil úspěšnou integraci na ZŠ v Kořenského ulici na Praze 5

23.05.2013 12:55

Ve čtvrtek navštívil PhDr. Marcel Chládek, předseda senátního výboru pro vzdělání a lidská práva v doprovodu JUDr. Petra Lachnita, zástupce starosty Městské části Praha 5, Základní školu v Kořenského ulici na pražském Smíchově.

Senátor Chládek ocenil úspěšnou integraci na ZŠ v Kořenského ulici na Praze 5
Foto: senat.cz
Popisek: Senátor Marcel Chládek

Předseda senátního výboru pro vzdělání a lidská práva nepřišel do této základní školy náhodně. Jak uvedl pro Parlamentní listy zástupce starosty JUDr. Petr Lachnit, „nedílnou součástí této základní školy je totiž integrace cizinců do českého prostředí. Na poli integrace má tato základní škola již dlouholeté zkušenosti, a to jak se začleňováním žáků ze států Evropské unie, tak především ze zemí mimo Evropskou unii. Za tuto dobu si škola vybudovala vlastní originální know-how, jak postupovat. Integrační program však nepomáhá jen žákům cizincům, ale také žákům českým, kteří tak přicházejí do styku se žáky s jinými sociokulturními návyky, a jejich vzájemné každodenní ovlivňování zamezuje vzniku rasismu či xenofobie. Všechny děti se seznámí přirozenými metodami a vzájemnou komunikací s odlišnými kulturami a naučí se vzájemné úctě a respektu, což je jeden z cílů školního vzdělávacího programu“.

Právě unikátní a ojedinělý integrační program byl hlavním důvodem návštěvy předsedy senátního výboru pro školství v ZŠ Kořenského. V průběhu dopoledne si senátor Marcel Chládek prohlédl školu, navštívil v doprovodu ředitelky vyučování, diskutoval s žáky a učiteli. V diskusi s učiteli a přítomnými zástupci smíchovské radnice senátor Marcel Chládek ocenil mimořádnou pozornost, kterou Městská část Praha 5 této základní škole věnuje. Senátor Chládek dále ocenil zájem Městské části Praha 5 o řešení problematiky integrace cizinců. 

Principy úspěšného programu integrace cizinců na ZŠ Kořenského charakterizují slova zástupce starosty MČ Praha 5 JUDr. Petra Lachnita: „Etnické a národnostní menšiny mají svou kulturu, své tradice a rodinné vztahy. V mnohém se odlišují, v mnohém se přizpůsobuji způsobu života v naší zemi. Jejich příslušníci si u nás našli svůj nový domov. Chceme, aby ten nový domov byl útulný, příjemný a laskavý. Etnické a národnostní menšiny přebírají od nás mnohé, my od nich můžeme také leccos přebrat, například v rodinných vztazích založených na respektu a lásce. Přeji si, aby ti, kteří žijí mezi námi, žili skutečně s námi.“


 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: ava

Tomio Okamura byl položen dotaz

migranti

V rozhovoru pro PL jste řekl, že hnutí SPD tady nechce žádné africké a islámské migranty. Ty ale podle všeho k nám ani nechtějí. Jak se ale stavíte k přijímání uprchlíků z Ukrajiny? A vracel byste na Ukrajinu bojeschopné muže? A pokud ano, jak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Další články z rubriky

„Vážná věc.“ Co o Ficovi prohlásil Pavel? Analytik se vrátil před atentát

8:59 „Vážná věc.“ Co o Ficovi prohlásil Pavel? Analytik se vrátil před atentát

TÝDEN V MÉDIÍCH O slovenském premiérovi řekl český prezident, že jeho vítězství ve volbách je zklamá…