V případě růstu nabídky se na trhu podepisuje zejména červnová dohoda států OPEC+, které - v čele se Saúdskou Arábií a Ruskem - přislíbily navýšit těžbu o 1 mil. barelů denně. K tomu trh těží z návratu produkce z Libye a k postupnému obnovení dodávek došlo také z Kanady a Nigérie. Původní obavy, že dohoda kartelu nebude ani zdaleka stačit na pokrytí ztrát z Venezuely, která meziročně přišla o 600 tis. barelů denně, a také z Íránu, tak nakonec nemusí být až tak horké. Na druhou stranu, přitvrzení USA ve vztahu k Íránu a prosazování tzv. nulové tolerance (tj. úplné odstřihnutí íránských exportů) dává tušit výraznější výpadek, než se původně očekávalo, byť zřejmě stále pod hranicí 1 mil. barelů denně z let 2012-2015.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
pohonné hmoty , ropa , Rusinko
autor: PV
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky

12:17 Jan Campbell: BRICS, výsledky a výzvy
Předpokládám, že většina čtenářů ví, že BRICS je akronym pro označení uskupení původně čtyř zemí, Br…