Jan Ziegler: Soud osvobodil policistu aneb vítězství zdravého rozumu

11.10.2018 20:33

Tato zpráva mě včera moc potěšila. Obvodní soud v Praze 8 zprostil obvinění policisty Šimona Vaice obviněného z těžkého zranění ujíždějícího motorkáře Tomáš Berky. Já strážci zákona tleskám.

Jan Ziegler: Soud osvobodil policistu aneb vítězství zdravého rozumu
Foto: Facebook Jana Zieglera
Popisek: Jan Ziegler

Motorista Berka měl zákaz řízení, nereagoval na výzvy k zastavení a pokusil se policistům ujet. Vaic mu potom služebním autem zatarasil cestu a Berka se přitom těžce zranil. Podle mého názoru se v žádném případě nejednalo o nepřiměřený zákrok, protože Berka svoji bezohlednou jízdou ohrožoval další lidi. A to, že bezohlední řidiči včetně motorkářů dokáží i zabíjet nevinné lidi, je všeobecně známo.

Představa, že by soud dotyčného strážce zákona odsoudil za neúmyslné ublížení na zdraví je děsivá. To by byl jenom návod pro gaunery, že si mohou na silnicích dělat, co chtějí. Policejní hlídky by tomu jen přihlížely a bály se zakročit. A to snad nikdo rozumný nechce. Já i po zhlédnutí videa se zákroku trvám na tom, že byl přiměřený a na místě.

Takto společnost vyslala jasný signál, že porušování zákonů a necitelnost se nevyplácejí. Ano, Berka byl zraněn, ale nikdo ho nenutil ujíždět policistům, a navíc on sám rovněž mohl svoji brutální bezohledností někoho zranit a klidně i zabít. Proto je vždy lepší, když je takový darebák zpacifikován dřív, než stačí někomu ublížit. A žádný normální stát nedovolí, aby jeho občané beztrestně porušovali zákony. Osvobozující rozsudek považuji za vítězství zdravého rozumu a dal mně také víru, že s naší justicí to není zase tak špatné.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…