Jiří Baťa: Kdo chce psa bít, vždycky si hůl najde aneb Účel světí prostředky

18.09.2020 12:52 | Zprávy
autor: PV

Západní politická scéna včetně EU má zase o čem (zcela zbytečně) přemýšlet. Chtělo by se říct zaplať pán bůh, že konečně něco dělají, jenže oni nedělají nic takového, co by nám nebo světu bylo prospěšné.

Jiří Baťa: Kdo chce psa bít, vždycky si hůl najde aneb Účel světí prostředky
Foto: archiv Jiřího Bati
Popisek: Jiří Baťa

Tito politikové se totiž rozhodli prosadit názor, podtrhuji slovo „názor“, tedy nikoli fakta či skutečnosti, ale jen názor, že k údajné otravě ruského opozičního politika Navalného došlo s použitím jedu „novičok“ a nijak jinak. Toto konstatování není doloženo jediným důkazem, pouze zatvrzelou, či spíše podmíněnou představou, že by to mohl, resp. musí být novičok, protože Rusko se již jednou pokusilo o něco podobného v případě „otrávení“ jistého neúspěšného dvojího agenta Skripala a jeho dcery.

Pro vysoce postavené, ale jinak hloupé a naivní politiky z NATO a EU zřejmě není nijak důležité, aby svá tvrzení doložili důkazy a fakty. Je to jednoduše proto, že Rusko je pro ně nepřítel se vším všudy, a tak podle jejich mínění není důležité něco dokazovat, když jde o Rusko. Navzdory jejich tvrzení není nijak dokázáno či prokázáno, že na otravě Navalného má Rusko skutečně nějakou účast. Také neznají okolnosti, za kterých byl Navalnyj údajně otráven, neznají a nemají ani pachatele, aby mohli z právního hlediska prokazatelně konstatovat, jak byl pan Navalnyj otráven, tedy čím, kým, kdy a kde. Škoda, že v EU, ale i NATO sedí (údajně) renomovaní právníci, advokáti, různí odborníci, kteří mají k dispozici „stádo“ poradců, konzultantů a dalších „rozumbradů“, aby mohli vyslovit verdikt, který je podepřen nezvratnými fakty a důkazy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Co na to pan prezident

15:15 Zdeněk Jemelík: Co na to pan prezident

V přátelském prostředí oslavy 85. narozenin pana bývalého prezidenta Václava Klause jsem přemýšlel o…