Mají velkou starost o to, zda a jak moc neformální poradce si může vybírat předseda ČSSD. Některá média (Info.cz a Právo) došla ve svých útocích tak daleko, že Petr Benda musel zaslat šéfredaktorům těchto médií dopisy, v nichž žádá o omluvu, respektive napříště o korektnost. Jen tak mimochodem, Petr Benda má dobře deset let bezpečnostní prověrku, nejprve na stupeň důvěrné a v posledních letech na stupeň tajné, vydanou NBÚ. Pro méně informované uvádím, že NBÚ při uskutečňování takovéto prověrky analyzuje podrobně nejen finance dotyčného, ale také jeho vazby, vztahy a kontakty ve společnosti. Pokud by finance prověřovaného byly nejasné a tento člověk by navazoval vztahy s podezřelými osobami, bezpečnostní prověrku by dotyčný neobdržel. Jinak řečeno, všechny bláboly na téma jakýchsi podivností kolem Petra Bendy jsou výmysly, lži a polopravdy, které prefabrikovala ona výše nejmenovaná agentura již zhruba od poloviny roku 2007 nejméně do roku 2011.
Rozhlas se jaksi pustil do kádrování, které mu poněkud nepřísluší.
Když jsem byl ve funkci předsedy ČSSD – a podobnou praxi měli všichni předsedové ČSSD přede mnou – měl jsem 20 – 30 neformálních poradců z různých oblastí života společnosti. Nevzpomínám si, že by někdo z nich byl placený. Na některého z nich jsem se obracel často, byli jsme třeba i v denním osobním styku, jiné konzultanty jsem viděl či slyšel po telefonu jednou za čtvrt roku. Byli to samozřejmě lidé vesměs podobných názorů, jaké jsem na věci měl já. A podobným způsobem postupuje zřejmě také současný předseda ČSSD Hamáček. Zkrátka, koho si předseda ČSSD vybere jako svého poradce, je jeho věc a celkem nikdo do toho nemá co strkat nos. Důležité je, aby to mělo efekt pro stranu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV