Jiří Vyvadil: Babiš se chytil do pasti. Odvolávat Ondráčka je stejná blbost, jako by odvolával sám sebe.

05.03.2018 14:42

V jistém smyslu i Velký šéf Babiš potřebuje drobný záhlavec. Už se těším, jak bude Babiš odvolávat Ondráčka. Bude to zajímavé potud, že odpůrci Ondráčka jsou i jeho odpůrci a , kdo viděl demonstranty proti Vítěznému únoru, tak se to hemžilo různými zobrazeními Zemana a Babiše, jako údajnými podporovateli komunistů.

Jiří Vyvadil: Babiš se chytil do pasti. Odvolávat Ondráčka je stejná blbost, jako by odvolával sám sebe.
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Vyvadil

Ale ono to tak je…Babiš ví, že má podmínku stanovenou prezidentem získat podporu minimálně 101 hlasů poslanců a otevřeně řečeno, stále platí, že jako jedině skutečně reálná varianta ať počítám, jak počítám je varianta ANO – KSČM – SPD.  Mluví se sice o možné spolupráci s ČSSD, ovšem pokud si klade nesmyslnou podmínku, že by premiérem nesměl být Babiš, tato varianta padá.

Pravice, zejména ti trpaslíci KDU-ČSL –TOP 09 – STAN donekonečna rozmazávají, že ANO chce spolupracovat s extremistickými stranami, ovšem tato rétorika má jediný výsledek? ANO má pevnou podporu 33%, TOP 09 a STAN už jsou mimo Sněmovnu a lidovci jsou na hraně.

Lidé prostě už mají dost té trvalé únavné antikomunistické ideologie.

Jistě, dnes se sejdou odpůrci Ondráčka na Národní třídě a prý ještě v jedenácti městech, chlubí se předseda STANU Petr Gazdík s tím, že se lidé probouzejí.

No s tím probouzením jsme to tady už několikrát zažili. Vzpomeňme, jak hystericky kvůli neudělení vyznamenání p. Bradymu Petr Gazdík spoluorganizoval protest proti prezidentu Zemanovi a kolik dalších různých protestů se ještě vyskytlo. A výsledek? Miloš Zeman byl opětovně zvolen prezidentem.

Jestli chce někdo demonstrovat či nechce, to je fakt jeho věc. Jistě ČT to bude plně pokrývat a opět se vytvoří virtuální dojem, že celé Česko protestuje proti Ondráčkovi. V tomto smyslu to ovšem je klasická fals fake.

Nad čím by se Andrej Babiš měl zamyslet je otázka, že i v bibli se říká, kdo jseš bez viny, hoď kamenem.

56% dotazovaných souhlasí podle posledního výzkomu Trendy Kantar, aby prezident Zeman  i podruhé jmenoval Andreje Babiše premiérem.

Všichni nastupující policisté se v minulém režimu zaučovali v pohotovostním pluku, která měl charakter střední policejní školy. Každý půl roku přes 500 frekventantů. Povinně. K nim patřil i mladíček Zdeněk Ondráček.

Také mnozí pracovníci podniků zahraničních obchodů byli v kontaktu s tou částí STB, která řešila ekonomické zájmy státu, tak jak je dnes řeší BIS. Podle záznamů to nepochybně mohl být i Andrej Babiš.

Andrej Babiš je rovněž trestně stíhán pro údajný dodatečný podvod a ačkoliv je zřejmě, že podobně jako odposlechy i toto stíhání mělo jediný účel, aby blokovalo jeho možnosti stát se premiérem, nic to nemění na tom, že možná nebude, ale možná i  bude za tento trestný čin odsouzen.

Přesto si většina z nás Andreje Babiše za premiéra přeje, protože otevřeně řečeno absolutně ve Sněmovně není žádná alternativa pro tento post.

Andrej Babiš se mylně domnívá, že tím, že chce navrhnout odvolání Ondráčka z funkce předsedy Stále komise pro kontrolu GIBS si získá přízeň opozice.

Země je politicky rozdělena  antibabišovce a havlisty  na straně jedné a zemanovce a babišovce na straně druhé.  Do druhé části zejména zemanovců se zpravidla řadí i  i komunisté a  členové SPD.

V něčem je Andrej Babiš trochu jako Trump. Sem tam něco plácne a později odvolá.

Je to lidsky sympatické a rozhodně je nyní na místě, aby odvolal ten nesmysl, že bude navrhovat odvolání Ondráčka z funkce předsedy Stále komise pro kontrolu GIBS.

ODS chytla Babiše za slovo a podá návrh na odvolání Zdeňka Ondráčka z funkce předsedy Stálé komise a čeká, co Babiš udělá.

Otevřeně řečeno, Babiš se zesměšnil.

Nikdo mu od ODS, Pirátů atd. nedá hlas pro jeho vládu, i když s nimi bude hlasovat

A dneska večer opět budou pochodovat protestní agitátoři pochodovat se společnými fotografiemi Babiše, Zemana a Ondráčka. Dobře mu tak. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…