Miroslav Josef Bezecný: Je klimatická předpověď skutečně temná?

11.08.2021 16:49 | Komentář

Stovky vědců a vlád se podílejí na temných předpovědích klimatické změny. A vymýšlí pro to nové názvy, nové termíny. Takže, když je požár lesa, je to klimatická změna? Když je povodeň, je to klimatická změna? Když je sucho, je to klimatická změna? Když se kráva upr*ne, přispívá tím ke klimatické změně?

Miroslav Josef Bezecný: Je klimatická předpověď skutečně temná?
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc - Yossi Aloni
Popisek: klima

Masivní deště tu byly odjakživa. I velká sucha. Například v roce 1949 bylo v Čechách tak velké sucho, že do prasklin na polích strčil dospělý chlap ruku až po rameno. Podle "vědců" je teď největší sucho za posledních 500 let!? Musíme si konečně uvědomit, že si planeta s námi dělá co chce. Můžeme to trochu ovlivnit.

Globální oteplování? Čím více asfaltu, tím více černé hmoty, která pohlcuje a akumuluje teplo. Pak se, samozřejmě, i zeměkoule více ohřívá. A masivní "rozvoj" automobilové a letecké dopravy?! Ale i to je, v globálu, zanedbatelné. Nesnaží se planeta zvrásněním povrchu - hory, údolí apod. - vyrovnávat stabilitu? A nenarušujeme stabilitu Země naopak my? Masívním přemisťováním megatun materiálu z místa na místo?

Na svém poli nacházím oblázky. To ale znamená, že tu kdysi bylo moře. Klimatická změna? Jak na změnu prostředí reagovali brontosauři? Udělali si snad ptakoještěři na toto téma dizertační práci? Paniku umocňuje i masivní rozvoj informačních technologií. Věděli jsme snad dříve o požárech u protinožců? A věděli naopak oni o tom, že povodeň v Praze smetla Juditin most? Záplavové oblasti přece existují odjakživa. Ať už ve vnitrozemí, nebo u moře (např. úrodná nilská delta nebo Žitný ostrov). Jen se dnes staví i v místech, o kterých naši předkové jednoznačně věděli, že jsou nebezpečná. Nebo přinejmenším nevhodná.

Mám snad připomínat, že archeologické nálezy na severu dokazují, že zde byl kdysi život a zeleň? To ale znamená, že tam nebyly ledovce. Možná by si pseudovědci měli vypůjčit učebnice základní školy. Kde jsme se učili, že jsou doby ledové a meziledové. Jak to může lidstvo ovlivnit? Poručíme větru, dešti? To už tady ale bylo!

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bohdan Babinec: Není chování mocných světa, Evropské unie, USA a NATO farizejské?

12:16 Bohdan Babinec: Není chování mocných světa, Evropské unie, USA a NATO farizejské?

Jsme svědky brutální války, kterou vede agresivní Putinovo Rusko proti Ukrajině. Tuto agresi odsoudi…