Bohdan Babinec, Miroslav Josef Bezecný: Zdraví dětí, nebo raději spekulace?

27.07.2021 20:37 | Komentář

Za měsíc začne školní rok. Jsou školy připravené? Naše snaha o ochranu lidí před coronavirem zatím vyznívá naprázdno. Je to možná tím, že nemáme pověření a schválení premiéra ani ministra zdravotnictví. A ministra školství také ne.

Bohdan Babinec, Miroslav Josef Bezecný: Zdraví dětí, nebo raději spekulace?
Foto: NÁR.SOC.
Popisek: Bohdan Babinec

A proto jsme se rozhodli, podle starého rčení: "Když nejde hora k Mohamedovi, musí Mohamed k hoře." Je tak složité instalovat ve školách germicidní zářiče? Aby se dezinfikovaly prostory a předměty pomocí ultrafialového záření? A to nejen ve třídách, na chodbách, ale i v přednáškových sálech apod. Tím by se zajistila bezinfekčnost prostor. Co je to platné, že se žáci podrobují testům, když mohou přicházet do infekčního prostředí. V případě zajištění dezinfekce prostor germicidními zářiči by byla jistota, že se žák nebo student po dezinfekci rukou bude pohybovat v sanovaných prostorách.

Samozřejmě jsou germicidní zářiče různých typů - podle velikosti prostor, ve kterých budou využívané. Je pochopitelné, že je to záležitost jednotlivých škol. Jak jim to ekonomická situace dovolí - dotace apod. Tímto způsobem se zajistí bezpečná školní docházka. Důležité je zabíjet virus nejen v lidském těle, ale preventivně již v prostoru. Stačí si přečíst návod k použití, abychom pochopili, že klasický germicidní zářič likviduje nejen viry a bakterie, ale také plísně a veškeré mikroorganismy. Proto je důležitý i pro alergiky. Proč stále musíme opakovat tak samozřejmou věc?!

Je také důležité zabránit i dalším mutacím viru - když mu znemožníme do lidského organismu se dostat. Ale je nanejvýš nutné, aby se postupovalo shodně - nejen ve školách, ale i na pracovištích, v prostředcích hromadné dopravy, v obchodech, restauracích, hotelech apod. Je samozřejmostí, že se mohou používat i jiné přístroje a prostředky k likvidaci viru - podle charakteru objektu. Otázkou ale zůstává, proč ani v parlamentních prostorách není nic takového instalováno?

Je téměř jisté, že tato cesta k likvidaci coronaviru je našim epidemiologům a virologům známa. V žádném případě si však nemyslíme, že není využívána proto, že by se jednalo o podporu různých spekulantů.

MUDr. Bohdan Babinec, CSc.
Miroslav Josef Bezecný

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Richard Seemann: Německo. Omikron nenahrazuje očkování

12:42 Richard Seemann: Německo. Omikron nenahrazuje očkování

Stejně jako předchozí pondělí demonstrovaly večer tisíce lidí po celém Německu proti koronavirovým o…