Miroslav Josef Bezecný: Nekamenujme proroky

13.10.2021 17:28 | Komentář
autor: PV

Podpořili jsme paní doktorku Džamilu Stehlíkovou. Prý jsme si ji spletli s jinou - kvalifikovanou - lékařkou. Já tedy paní doktorku Stehlíkovou osobně neznám. Ale spíše se nabízí otázka, kdo svým jednáním tyto dohady a spekulace zavinil. Byl to sám pan prezident? Nebo jeho tým?

Miroslav Josef Bezecný: Nekamenujme proroky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Džamila Stehlíková

Pan prezident si musí uvědomit, že je "akvarijní rybička". Na kterou je "vidět ze všech stran". A také to, že on je tady pro lidi. A ne lidi pro něj. Proto bychom měli mít plné právo na informace o jeho zdravotním stavu. Pan prezident si musí také uvědomit že my, co jsme ho volili, máme o něj starost. Přece jen - byl to sociální demokrat. I když nám to, s Lidovým domem, pěkně zavařil. I když zesměšňoval veřejně našeho předsedu Sobotku. I když o něm někteří říkají, že to byl největší škůdce sociální demokracie. Máme prý demokracii, svobodu slova a svobodu tisku. A jestliže paní doktorka Stehlíková svým vyjádřením o zdravotním stavu pana prezidenta "ujela", likvidace všech spekulací by byla velice jednoduchá. Stačilo by, aby pan prezident, jen na pár vteřin, promluvil na kameru. Např: "Dobrý den, lidi. Potěšilo mě, že máte o mne starost. Děkuji vám. Jsem v pořádku". Proč to neudělá? Proč tolik tajností? Je samozřejmě hyenismus, když se snažili pana prezidenta fotografovat, když ho přepravovali do nemocnice. (Asi to viděli u amerických "novinářů".) Každý člověk má právo na své soukromí. Ale také si musíme uvědomit, že pan prezident není soukromá osoba. A tak jeho "právo" na "soukromí" je sporné. Jeden básník napsal: "Nekamenujme proroky. Vždyť ON to byl, kdo poslal nám je z nebe..."

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Co na to pan prezident

15:15 Zdeněk Jemelík: Co na to pan prezident

V přátelském prostředí oslavy 85. narozenin pana bývalého prezidenta Václava Klause jsem přemýšlel o…